5.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Bozkov venku udolal Železný Brod

0

Sobotní soutěžní odpoledne svedlo dohromady dva celky Krajského přeboru Liberecka a to domácí Železný Brod a hostující Bozkov. Před zápasem měla obě mužstva shodných 6 bodů, takže předpovědi na tento zápas byly spíše vyrovnané.

Mizerná koncovka na obou stranách

V první půli měli většinu času převahu domácí, když kombinovali a drželi míč. Vytvářeli si gólové šance, ale ani ty nedokázali proměnit. Hosté se začali probouzet až k závěru prvního poločasum, jenže problém s koncovkou byl i na druhé straně. Hosté z Bozkova nechávali soupeře hrát a byli všude o krok pozadu. Prohrávali souboje a kazili mnoho přihrávek. Domácím se dařilo ohrožovat soupeřovu bránu, ale své šance nevyužili. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu - 0:0.

Lakatoš rozhodl až v závěru

Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější. Dokonce postupem času získával Bozkov mírnout převahu, kterou se jim podařilo využít až v závěru utkání. V 83. minutě korunoval snažení hostů Lakatoš a necelých deset minut před koncem zvrátil vedení na stranu hostů. V samotném závěru mohli domácí ještě vyrovnat, ale i poslední šance z jejich strany zůstala nevyužita, což je může opravdu mrzet. Utkání končí s finálním výsledkem 0:1.

TJ Sokol Bozkov
Milan Mayer - Trenér Bozkov: "V první půli byli domácí lepší a měli minimálně čtyři obrovské šance, my se dostali do šancí až v závěru a mírně otupili tlak a převahu Brodu. Po poločasové „domluvě“ v kabině šel náš výkon nahoru, zlepšili jsme pohyb, nekazili tolik přihrávek a dostávali se i do šancí. V závěru jsme měli dost standartních situací a jednu využili. Sportovně přiznávám, že po půlhodině mohlo být rozhodnuto, přežili jsme a ve druhé půli byli minimálně vyrovnaným soupeřem. S výsledkem musíme být nadmíru spokojeni s výkonem zejména v první půli nikoliv."

FK ŽBS Železný Brod
V. Kopal [-] - J. Kordík [-] , Z. ŠIlhán [-] , T. Berka [-] - M. Močkovský [-] , T. Kotlár [-] , J. Frolík [-] (84. Š. Picek [-] ) , J. Maryško [-] , T. Holeček [-] - P. Šimek [-] , M. Šefr [-] (77. M. Král [-] ) -

L. Kanaval [-] - K. Vanc [-] , L. Tůma [-] , L. Plátek [-] , T. Mazánek [-] , M. Lakatoš [-] , D. Kobrle [-] (82. R. Prousek [-] ) , O. Hejtmánek [-] , M. Havel [-] (58. P. Aster [-] ) , P. Červený [-] , D. Holman [-] (53. J. Vrchovský [-] )

ŽK: 56. J. Kordík , 62. Z. ŠIlhán , 71. M. Močkovský , 75. M. Šefr , 80. T. Holeček - 16. D. Holman , 38. L. Plátek , 42. P. Červený , 45. K. Vanc , 58. D. Kobrle , 70. P. Aster .
Místo: Ž. Brod. Počet diváků: 250. Rozhodčí: Bohatý Ondřej - LINHART Martin, ŠMÍD Miroslav.