--

--

Benešov vedl v Chrudimi 3:0, nakonec bral ale pouze bod

0

Parádní vstup do utkání zažil rozjetý Benešov, který dokázal vyhrát tři poslední utkání a výrazně se přiblížit záchraně. Hosté se poprvé dostali za polovinu hned v první minutě. Na hranici vápna si s míčem pohrával Patrik Svoboda a následně vystřelil. Míč skončil za zády bezmocného Mrázka. Domácí se snažili přijít s rychlou odpovědí, ale ve 4. minutě se fantastickým zákrokem proti Radoušovi vytáhl brankář Stareček.

Hosté se po vstřelené brance zatáhli a snažili se vycházet ze zabezpečeného obranného bloku. To bylo vodou na mlýn pro domácí celek, který se tlačil kupředu. Hosté zastavovali akce domácích i za cenu mnoha nedovolených zákroků a z toho pramenilo několik standardek, které však domácí nedokázali lépe využít.

Až v 19. minutě přišel jeden povedený centr, kdy míč na hlavu sedl Rybičkovi, ale brankář Stareček byl oporou svého týmu i v tomto okamžiku. Postupem času tlak domácího týmu vyšuměl do ztracena a přicházela tak opět šance i pro hostující celek. Ve 33. minutě se ve středu pole dostal do palebné pozice Koval a jeho pumelici zastavil naštěstí pro domácí Radouš.

Poté však přišel kolaps domácích. Nejprve ve 39. minutě ve skluzu umístil míč do sítě Čapek a o dvě minuty později zakončil povedenou kombinační akci Benešova Dergačev a hosté mohli slavit poločasové vítězství 3:0.

Domácí se do druhého poločasu tedy museli soustředit především na ofenzivu, což se také stalo. Benešov se dostával pod tlak Chrudimi, ale domácích chyběla ideální finální přihrávka. S centry a slabými pokusy z uctivé vzdálenosti si věděl Stareček rady.

Dar přišel pro domácí tým v 60. minutě. Faul na Rybičku znamenal pokutový kop pro Chrudim a Lukáš Kopecký dokázal míč přesně umístit do sítě i přes to, že Stareček vystihl stranu. Netrvalo dlouho a situace se opakovala. Tentokrát byl faulován Kopecký a tentýž hráč si postavil i míč a ani podruhé nedal Starečkovi šanci.

S tříbrankového náskoku Benešova bylo najednou velké drama. Chrudim naopak byla jako politá živou vodou a hostující obrana měla opět hodně práce. Kýžené vyrovnání mohlo přijít čtrnáct minut před koncem, kdy Vorel nešťastně tečoval centr domácích a Stareček měl plné ruce práce, aby míč vytěsnil mimo tři tyče.

Domácí této šance litovat nakonec nemuseli, protože v 79. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Centr z pravé strany hřiště našel hlavu Tomáše Váchy, který jej umístil za záda Starečka - 3:3. Poslední desetiminutovka tak nabídla ještě hodně zajímavou podívanou. Domácí se snažili vstřelit ještě rozhodující branku, ale Benešov odolal a zápas dospěl do penaltového rozstřelu, který vyšel domácím.

Hráč zápasu: Jan Stareček (brankář Benešova) - Hostující brankář byl asi nejvíce vytíženým mužem. Hosté odolávali tlaku domácího týmu a i díky několika vydařeným zákrokům Starečka si mohl Benešov připsat po konci utkání alespoň bod.

Lukáš Kopecký (záložník Chrudimi) - Domácí záložník si zaslouží velkou pochvalu. Ve druhém poločase se postavil ke dvěma pokutovým kopům v krátkém časovém sledu a díky jeho přesným trefám z puntíku se Chrudim mohla radovat ze zisku dvou bodů.