--

--

Po Vltavínu obral Benešov i Chomutov

0

Po víkendové výhře na půdě Loka Vltavín si Benešov odvezl tři body i za výhru 2:0 na hřišti Chomutova. Středočeský celkek tak udělal výrazný krok k záchraně. Ke třem bodům dopomohly trefi Turka a Zákostelského.

První poločas utkání na severu Čech ovládl tým od Konopiště, který si dokázal vytvořit i dvoubrankový náskok. Nejprve si na míč na přední tyči počíhal Turek a rozvlnil síť poprvé. Druhou branku přidal nedlouho po té Zákostelský, jehož dalekonosný pokus zapadl do šibenice. Šanci na zvýšení náskoku měl hostující Turek, ale z velkého úhlu nedokázal protlačit míč do sítě. Když se neujaly ani další pokusy hostí, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Benešov.

Domácí hráči se ve druhém poločase chtěli pokusit o vyrovnání a zlepšení hry směrem dopředu, ale na výbornou si počínala hostující obrana v čele s brankářem Chudým. Dvoubrankový náskok nakonec hosté v klidu udrželi a udělali druhou výhrou v řadě důležitý krok k záchraně v soutěži.