5.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

--

--

Odrám patřil druhý poločas a nakonec i vítězství

0

Hukvaldy sice dobře začaly, ale po změně stran jejich výkon upadal a toho využili fotbalisté Oder k důležitým třem bodům z hřiště soupeře.

Ollenderovy šance

Na začátku utkání se hrál oboustranně rychlý fotbal, domácí se do ohrožení dostali
v 8. minutě, kdy Matějkův centr na Šimíčka hostující obránce srazil těsně nad vlastní
branku. Poté se hra odehrávala mezi oběma šestnáctkami až ve 21. minutě si na Hubeňákův
křižný pas naběhl Ollender, důrazem uspěl v souboji s obráncem i brankářem a dokázal
míč posunout do sítě 1:0. O čtyři minuty později centroval Košica a opět Ollender dobře
pálil, brankář pouze vyrazil, ale nikdo z domácích nedokázal opuštěný míč doběhnout.
Do třetice Ollender ve vyložené šanci po Šimíčkově centru pálil z osmi metrů do noh
padajícího brankáře a jako by tím odstartoval marnost, která potom následovala.
Poté začali hrát pouze hosté a do konce poločasu dvakrát silně zahrozili, ale Sasín
v obou případech stačil vyškrábnout míč vedle branky.

Zasloužený obrat

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět lépe, nejdříve Gold přiťukl Šimíčkovi, ale
jeho rána z 16 metrů skončila na obránci a vzápětí pálil z 25 metrů Kučera, Šimíček
těsně před brankářem tečoval, ale míč skončil v brankářově náručí.Tímto okamžikem
začala existovat na hřišti pouze mužstvo Oder, domácí kupili chybu za chybou a první
potrestali hosté v 55. minutě, kdy akci na jeden dotek zakončili křižnou střelou z
vápna a bylo vyrovnáno 1:1.Hosté se lehce dále dostávali přes chybující domácí
hráče a v 61.minutě nejprve zachraňoval před prázdnou brankou Z.Velart a vzápětí
vychytal samotného hostujícího hráče Sasín.O marnosti domácích svědčila 66. minuta,
kdy aut na úrovni hostující šestnáctky vhodil Kučera přímo na hostující hráče, kteří
rychlým protiútokem přešli až do domácí šestnáctky, kde rychlou kombinací nedali
Sasínovi šanci a hosté vedli 1:2. V následujících okamžicích hosté dvakrát znovu zahrozili,
ale Sasín stále držel naděje domácích na vyrovnání. To by se ale musela dařit kombinace.
Jenže pouze Šimíček se dostal na dostřel hostující branky, ale jeho ránu z 20 metrů
hostující brankář vytáhl na roh.Těsně před koncem to zkoušel z dálky ještě Kučera, ale
i on mířil nad. A tak závěrečné slovo si vzali hosté, kteří v 89. minutě ještě orazítkovali
pravou tyč Sasínovy branky.

TJ Sokol Hukvaldy
J. Sasín [-] - D. Kučera [-] , Z. Velart [-] , D. Hubeňák [-] , J. Chamrad [-] (74. M. Olbert [-] ) - M. Vicher [-] , M. Košica [-] , J. Ollender [-] - P. Gold [-] (54. P. Grufik [-] ) , Z. Matějka [-] , A. Šimíček [-]

TJ Odry
R. Mališ [-] - J. Rybařík [-] , F. Murín [-] , E. Chuděj [-] , J. Zapletal [-] - J. Vidlák [-] , J. Konrád [-] , J. Schwarz [-] , L. Hurta [-] - L. Maléř [-] - P. Essler [-] (46. J. Káňa [-] )

ŽK: 56. D. Kučera , 79. M. Košica - 55. L. Maléř , 79. J. Schwarz .
Hráči zápasu: J. Sasín .
Místo: Hukvaldy. Počet diváků: 70. Rozhodčí: BARTEK Libor - OPĚLA Robin, TOMŠÍK Zbyněk.