--

Kročehlavy stejně jako na podzim nenašly na Družec recept a prohrály

18. D. Škorpil - 25. M. Kozel , 48. M. Kozel , 75. M. Pergl
0

Tropické vedro provázelo sobotní fotbalový zápas mezi Kročehlavama a Družcem. Lépe tento zápas zvládli hosté a tak si odvezli 3 body, stejně jako z podzimního zápasu.

Vyrovnaný poločas bohatý na šance skončil 1:1

Padesát diváků se přišlo do Kročehlav tuto sobotu podívat zápas mezi domácím týmem a Družcem. A že zápas to byl vyrovnaný, o tom svědčí i celkem těsné skóre až téměř do konce zápasu. Ale pojďme se na to podívat popořadě. V 7. minutě brankář Nykl vyráží svým zákrokem mimo tyče trestný kop. Další šance domácích v 10. minutě: Houha střílí vysoko nad. Ve 12. minutě zahrozili hosté, když z rohového kopu Kořínek hlavičkuje vedle Nyklovi branky. 18. minuta: utkání přineslo první branku zápasu. Rolný na třikrát nepřekonal Pergla, poslední střela skončila na břevně a z něj se míč odrazil až k volnému Škorpilovi a ten práci Rolného dovedl k dokonalosti brankou na 1:0. Prakticky hned z rozehrávky se míč dostal k Böhmovi, ale jeho střelu z hranice vápna vyráží Nykl konečky prstů na tyč. Centr hostujícího Fronce ve 24. minutě doráží do branky nikým neatakovaný Kozel z úrovně malého vápna. 1:1. Ve 37. minutě ještě Sobotka vysouvá do zakončení Rolného, jeho střelu však kryje Pergl. Poločas končí výsledkem 1:1.

2 penalty jedna červená

Po změně stran oba týmy nastupovaly na trávník s touhou urvat 3 body pro sebe a měly k tomu i stejně daleko.  Už o dvě minuty později Kozel křižnou střelou z hranice vápna posílá hosty do vedení 1:2 a o krok je přibližuje k potřebným 3 bodům. V 57. minutě Hanzlíkova střela po rohovém kopu těsně minula tyč. 59. minuta utkání a Kozel se poroučí k zemi v pokutovém území. Rozhodčí Kindl nařizuje pokutový kop, který ale Nykl Husičkovi kryje. 67. minuta: opět faul na Kozla a opět nařízen pokutový kop. Tentokrát se ovšem k míči staví mistr na penalty družeckých: sám brankář Pergl a s přehledem proměňuje. 1:3. Domácí se však snažit nepřestali ani po třetím inkasovaném gólu. 71. minuta: Rolný zakončuje hlavou na zadní tyči z malého vápna mimo branku. 82. minuta a dnes skvělý Nykl, který byl mimo jiné hráčem Kročehlav v tomto zápase, likviduje šanci Böhma včasným vyběhnutím. 84. minuta a střídající Polívka dosáhl jen špičkou kopačky na centr z pravé strany. K lepšímu zakončení scházely doslova centimetry. V 88. minutě už asi domácí gólman neudržel nervy na uzdě a vybíhá před pokutové území, kde fauluje hostujícího Bohma a vidí tak od rozhodčího červenou kartu, díky které musí opustit hřiště předčasně. Zápas končí vítězstvím hostů 1:3. Nejlepším hráčem Družce byl Kozel, který byl u všeho podstatného, dal dva góly a byly na něj dvě penalty.

SK Kročehlavy
Martin Pergl: Průběh a výsledek utkání ovlivnilo velké horko a větší chuť družeckých na vítězství. Utkání pro nás sice začalo dobře, po závěrečném hvizdu se však radovali hosté.

J. Nykl [-] - D. Škorpil [-] , M. Sobotka [-] , P. Šerák [-] , L. Ťoukálek [-] - F. Hanzlík [-] , J. Blanda [-] , A. Hloušek [-] , L. Houha [-] - J. Moravec [-] , P. Rolný [-]