15.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Javornice porazila Křivice, svého soka díky výhře předčila i v tabulce

0

Javorničtí zůstali v podzimní části soutěže lehce za očekáváním a přezimovali na šestém místě. První jarní střetnutí však odehrál ve velkém stylu a svého tabulkového souseda porazili po brankách Kráčmera a Kovaříčka 2:1. Sobotního soupeře díky triumfu přeskočila i v přeborové tabulce, kde si polepšila na pátou příčku.

Krásná střela Kráčmera zajistila poločasové vedení

Javorničtí fotbalisté vstoupili do utkání 15. kola okresního přeboru se vší parádou. Už ve 3. minutě zajistil domácím jednobrankové vedení Jakub Kráčmer, který krásnou ranou z třiceti metrů překonal Kučeru strážícího křivinou svatyni. O čtyři minuty později se osmělili také hosté. Balon se dostal po autovém vhazování až do javornického pokutového území, pohotový obránce Krunčík jej však stihl včas odkopnout. Javornice neustávala v aktivitě a hostující brankář měl plné ruce práce, aby své spoluhráče zachránil od další gólové pohromy. Po standardce ze 24. minuty míč tečoval ve vápně Josef Kovaříček, ale jeho pokus v brance neskončil.

Dramatické utkání plné šancí rozhodl agilní Kovaříček

Druhý poločas se znovu nesl ve znamení neproměněných šancí na straně obou týmu. Ve 47. minutě nebezpečně stříleli hosté a o dvě minuty později musel Kučera vyrážet nepříjemný projektil Kráčmera.  Javornice uhlídala jednobrankové vedení až do 60. minuty, v níž domácí neubránili Pavla Jíchu, který si naskočil na dobrý centr a přesnou hlavičkou srovnal skóre. Oboustranně ofenzivní představení s množstvím dalších střeleckých příležitostí se musel více než stovce přihlížejících fotbalových příznivců líbit. Obzvlášť když se v 87. minutě radovali z branky domácí. Po nepovedeném odkopu Křivic se balon dostal k Josefu Kovaříčkovi, který ho prudkou střelou umístil do levého horního rohu. Křivice se na závěrečný tlak nezmohly a Javornice ukořistila jejich cenný skalp díky vítězství 2:1. Ziskem tří bodů se navíc posunula před svého soupeře na pátou příčku tabulky, Křovice vzhledem k výsledku klesly na šesté.

Javornice
Tomáš Krunčík: „Těžký, chvílemi trochu divočejší zápas s důrazným soupeřem moc fotbalové krásy nepřinesl. Diváci viděli naše těsné vítězství, o kterém jsme rozhodli v samém závěru. Brankáři to dnes měli nesmírně těžké, vítr si s míčem dělal, co chtěl, a tři střely na branku, které diváci viděli za celý zápas, vždy neomylně skončily v síti. Za nás se krásně trefil Kuba Kráčmer, hosté srovnali po dobře rozehrané standardce a konečný stav remízového utkání nevzal v potaz Pepa Kovaříček, který svým kopem rozhodl o našem velmi šťastném vítězství. Děkujeme příchozím divákům, kteří v hojném počtu vyzkoušeli nové sezení a podpořili náš tým, který i přes velké množství zraněných hráčů urval domácí vítězství.“

Javornice
L. Kasper [-] - D. Suk [-] , P. Kasper [-] , S. Koutský [-] , J. Resl [-] - J. Bárta [-] (75. L. Harbich [-] ) , J. Kovaříček [-] (89. J. Pavlovec [-] ) , T. Krunčík [-] , J. Kráčmer [-] - M. Plašil [-] , A. Krejčí [-]

Křivice
T. Kučera [-] - J. Svoboda [-] , Z. Sehnal [-] , O. Matička [-] , L. Štěpán [-] , P. Jícha [-] , M. Kočí [-] (53. L. Tobiášek [-] ) , V. Zima [-] , D. Poláček [-] , T. Palán [-] , J. Sršeň [-]

ŽK: 40. D. Suk , 65. J. Resl , 80. J. Kovaříček - 14. T. Palán .
Místo: Javornice. Počet diváků: 122. Rozhodčí: Nedvídek Miroslav - KNAPEK Jaroslav, VALIHORA Jaromir.