6.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Police ze hřiště soupeře opět bez bodu

12. J. Dobýval , 19. M. Flaška , 57. P. Zelený , 78. J. Novák (p.) - 17. M. Jandík , 69. D. Jasiok
0

O výsledku rozhodly především precizně zahrané standartní situace domácích. Hráči Police čekají už 3 kola na zisk bodů a jejích situace začíná být kritická.

Skvěle zahrané rohové kopy v podání Nováka

Vůbec poprvé v této sezóně nastoupilo Velké Poříčí ve zcela kompletní sestavě a na výkonu to bylo znát. Již ve 12. minutě se po rohu Nováka prosadil Dobýval. Domácí však o pět minut později neuhlídali hostujícího Klapkovského, který si z obrany udělal slalomové tyče a jeho akci dokončil zkušený Jandík. Poříčí si ale vedení vzalo ihned zpátky. Po dalším precizně zahraném rohovém kopu Nováka se prosadil Flaška. Domácí byli aktivnější a působili lepším dojmem. Po přímočarých akcích se dostávali do spousty šancí, ale buď vázla finální přihrávka, nebo stál v brance pozorný Vlček. Hrál se fotbal ve vysokém tempu, tak jak se ve správném derby patří.

Dobře hrající Poříčí náskok uhlídalo

Ve druhém poločase chtěla Police výsledek minimálně vyrovnat. Nejaktivněji působilo duo Jandík-Klapkovský, kteří domácí defenzívě dělali velké starosti. Uklidnění na kopačky Poříčí přinesl Zelený, který prakticky z brankové čáry krásnou střelou pod břevno zvýšil vedení na 3:1. Hostům se v 69. minutě podařilo snížit. Brankáře Lokvence překonal Jasiok. Velice aktivně v této fázi působil střídající Závada, ten vystřídal střelce první branky Dobývala. Ocitl se v několika slibných příležitostech. V největší šanci se ocitl po nepřesné rozehrávce Police , když z půlky hřiště postupoval sám na brankáře, ale šanci neproměnil. V 77. minutě však aktivního Závadu zastavili hosté v pokutovém vápně pouze za cenu nedovoleného zákroku, po kterém následoval pokutový kop. Míč si postavil autor dvou asistencí z úvodu zápasu Novák a s přehledem uzavřel skóre utkání na konečných 4:2.

TJ Velké Poříčí
Josef Hurdálek : vedoucí mužstva domácí: První poločas domácí využili dvou standart. situací a dali 2 branky. Hosté po chybě obrany také skórovali. Druhý poločas převaha domácích. Další vyložené příležitosti ještě zahodili. Vítězství domácích je zasloužené.

Spartak Police nad Metují
Karel Klimeš - předseda oddílu hosté: Fotbal je hra o chybách.My jich udělali víc,domácí nás potrestali a slaví tři body.

M. Lokvenc [-] - J. Hauschke [-] (90. J. Gois [-] ) , J. Kuneš [-] , J. Dobýval [-] (60. P. Závada [-] ) , M. Vít [-] (68. D. Hanzl [-] ) , M. Flaška [-] , P. Zelený [-] (87. T. Lupínek [-] ) , J. Novák [-] , J. Kaněra [-] , J. Stříbrný [-] , M. Jansa [-] (46. J. Hubka [-] )

J. Vlček [-] - J. Tauc [-] (69. J. Reimann [-] ) , P. Hečko [-] , P. Šnábl [-] , B. Rieger [-] - J. Klapkovský [-] , J. Pataki [-] , D. Sivak [-] , K. Švorčík [-] (26. D. Jasiok [-] ) , A. Plachta [-] - M. Jandík [-] -

ŽK: 38. J. Hauschke , 52. J. Hubka - 86. J. Pataki .
Místo: Velké Poříčí. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Říha Mgr. Luboš - BAČO Ondřej, FRIČ David.