10.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

První výhra Vestce doma

0

Souboj dvou týmů ze dna tabulky dopadl šťastně pro domácí Vestec, který porazil celek Záhornic 2:1. Pro Vestec to byla vůbec první výhra na domácím hřišti v sezóně. Záhornice naopak pokračují v sérii proher, aktuálně je to již šestá prohra v řadě. Vestec se díky výhře dotáhl bodově právě na svého soupeře ze Záhornic, oba dva týmy mají po šesti bodech. Vestci patří 13. místo, Záhornice jsou 12. v tabulce.

První poločas jasně pro domácí

V prvním poločase měli převahu domácí hráči. V 19. minutě utkání šli domácí do vedení, avšak paradoxně jim k tomu pomohl hostující Patrik Lízner, který si vstřelil vlastní gól. Tlak domácích rostl, ale domácí hráči nedokázali proměňovat své šance. Ve 41. minutě to pro domácí vypadalo dobře, jelikož do dvoubrankového vedení je poslal David Kadlec. Další branky již do poločasu nepadli, a tak po první půli byl výsledek - 2:0 pro domácí.

Ryšavý chytil penaltu

Domácí i ve druhém poločase pokračovali v tlaku, avšak nedokázali přidat další branku. A tak se osmělili hosté, běžela 63. minuta, kdy z rohového kopu se trefil hostující Jan Šmejkal - 2:1. Domácí po inkasované brance znervozněli a soupeř převzal iniciativu. V závěru utkání hosté vrhli vše do útoku a v 90. minutě se jim nabídla skvělá příležitost k vyrovnání - pokutový kop. Proti byl však domácí brankář Ivo Ryšavý, který vystihl směr střely a zabránil tak hostujícímu hráči ke vstřelení branky. Díky jeho zákroku domácí uhájili hubené vítězství 2:1

Vestec
Ivo Ryšavý (brankář): "Udělali jsme si z toho zbytečně drama, v prvním poločase jsme měli spoustu šancí, dali jsme jen dvě branky. Ve druhém jsme začali podobně, ale náskok jsme nenavýšili. Soupeř nás pak potrestal z rohu a bylo to drama až do konce. Hosté mohli vyrovnat z penalty, ale naštěstí se mi povedlo vystihnout směr a chytit ji. Byly to vybojované body, ale v naší situaci je beru. Mohlo to ovšem být ve větším klidu."

Vestec
I. Ryšavý [-] - J. Antoš [-] , M. Bobek [-] , J. Vošický [-] , T. Líbal [-] (70. J. Bureš [-] ) , J. Jeník [-] , J. Matouš [-] , M. Šimůnek [-] , Z. Němec [-] , D. Kadlec [-] (57. F. Kůrka [-] ) , J. Jeník [-]

Záhornice
P. Šmejkal [-] - J. Šmejkal [-] - M. Rais [-] , D. Douša [-] , V. Fuchs [-] , J. Popek [-] , T. Knobloch [-] , A. Římal [-] , P. Hak [-] , P. Lízner [-] , P. Špaček [-]

ŽK: 90. J. Vošický .
Hráči zápasu: I. Ryšavý .
Místo: Vestec. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Černý Martin - KRUMHOLC Lukáš (N), MOCEK Dušan (N).