--

Rychvald hladce přehrál Lutyni, Macko režíroval výhru hattrickem

45. M. Zolman , 90. M. Zolman (p.) - 37. R. Macko , 47. R. Macko , 55. T. Prachař , 67. R. Riška , 80. J. Foltyn (p.) , 85. R. Macko
9

V úmorném sobotním vedru hostila Lutyně na svém hřišti soupeře z Rychvaldu. I přes nepříjemné počasí jsme byli svědky pořádné porce gólů.

Dlouhé čekání na první gól

Pro Rychvald bylo tohle utkání první v novém ročníků, a tak plní natěšení doslova vletěli na svého soupeře, kdy už v první minutě zahrávali dva rohové kopy. Ty domácí v pohodě ubránili, ale při dalším rohu v 8. minutě jim pořádně zatrnulo, jelikož míč se odrazil k Foltýnovi a ten napálil levou tyč. Gólu jsme se nedočkali ani ve 26. minutě, Solich totiž z dobré pozice hlavičkoval mimo bránu. Ve 37. minutě však už hosté odpor domácích zlomili, René Macko překonal domácího brankáře Noworytu a poslal Rychvald do vedení. Hosté po vedoucí brance trochu vypadli z koncentrace, čehož domácí Lutyně okamžitě využila a Zolman gólem do šatny v poslední minutě prvního poločasu vrátil domácí do zápasu.

Gólová smršť

Zatímco v první půli jsme na branku čekali více než půl hodiny, tak v té druhé začaly padat hned od začátku, a že jich nakonec bylo, no hlavně v podání Rychvaldu, který ve druhé půli naprosto dominoval. Hned ve 47. minutě vrátil hostům vedení Macko, za deset minut zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Prachař, a o dalších deset minut později Riška. Rychvald tak během dvaceti minut v podstatě rozhodl o výsledku. V 80. minutě byl navíc ve vápně faulován Foltýn, ten se také postavil i k penaltě a prolomil svou smůlu z prvního poločasu - 1:5. O chvíli později pak Macko zkompletoval hattrick. Lutyně tak jako v první půli skórovala až v poslední minutě, a shodou náhod to byl opět Zolman, který korigoval na konečných 2-6

TJ Sokol Dolní Lutyně
Trenér Baníku Rychvald Zdeněk Závacký: vyjádřil spokojenost s výkonem svého týmu, zejména ve druhé půli, kdy Baník jednoznačně dominoval.

J. Noworyta [-] - M. Janota [-] , N. Kúdela [-] (40. P. Sagitarius [-] ) , M. Zolman [-] , P. Pompa [-] , R. Lachman [-] , Š. Kupka [-] (68. M. Černoch [-] ) , D. Geler [-] (68. R. Baraň [-] ) , K. Bartoš [-] (32. P. Kroščen [-] ) , . Macko [-] , L. Voříšek [-]