11.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Zápas dvou rozdílných poločasů vyšel lépe pro Darkovice

14

V 11. Kole přivítala rezerva Hlubiny na domácí půdě Darkovice. Hrálo se na umělé trávě, na docela menším hřišti. Darkovice v první půli měly rozhodně navrch a dokázaly toho hned třikrát využít. Ve druhé půli Hlubina byla blízko vyrovnání a sahala po bodu, to se ale nakonec neudálo a tak si Darkovice připsaly tři body.

Skvělý poločas hostů

V první půli Darkovice hrály s větrem v zádech, což šlo dost poznat. Hosté byli důraznější, vyhrávali důležité souboje uprostřed hřiště a celkově byli lepší. To že se hrálo na menší umělce Darkovicím vůbec nevadilo, ba naopak to spíše hostům vyhovovalo. V 15. minutě vyústila dobrá hra hostů v úvodní branku. Po nedorozumění brankáře Chudého s jedním z obránců Hlubiny využili hosté dobrého napadání, k míči se dostal krajní záložník Darkovic, dal pod sebe na Voldána a ten už uvnitř šestnáctky věděl co s míčem a brankáře Chudého prostřelil – 0:1. Vedení však Darkovicím dlouho nevydrželo. Už ve 22. minutě hlavou zneškodnil centr obránce hostů, jenomže míč se dostal přímo k Dominiku Slezákovi a ten dokázal srovnat – 1:1. To ale bylo ze strany Hlubiny vše a do hry se dostávali už jen hosté, kteří si vzali hlavní slovo. Ve 30. minutě vyhráli darkovičtí souboj uprostřed hřiště a do samostatného úniku byl vyslán Aleš Tvrdý, který si s brankářem Chudým dokázal poradit – 1:2. Jenom o osm minut později se povedlo Darkovicím své vedení navýšit. Hosté po faulu rozehrávali standardní situaci na polovině hřiště, po dobré kombinaci se ocitl úplně osamocený před odkrytou bránou Voldán a svým druhým gólem navýšil na 1:3. Tímto také skončil první poločas, ve kterém měli darkovičtí jednoznačně navrch.

Dvakrát zahrála konstrukce

Ve druhé půli se role obrátily. Hlubina se drala dopředu a chtěla se vrátit do zápasu. Darkovičtí se nemohli dostat vůbec přes obranu domácích a tudíž už své vedení navýšit nedokázali. Toho hlubinští chtěli využít a v 53. minutě to vyústilo ve snižující branku. Denis Látal se po nákopu dokázal prodrat přes obránce soupeře a nakonec také sám zakončit na zadní tyč – 2:3. Vyrovnání mohlo přijít dokonce dvakrát, když domácí hrozili z rohových kopů, kde dvakrát orazítkovaly tyč. Pokračovalo to šancemi ze hry, ale ty buď bránu neohrozili nebo je zlikvidoval brankář Chlappek. V závěru zápasu po zbytečném faulu Darkovic ještě kopali hlubinští přímý kop z dobré vzdálenosti, ale nakonec ani neohrozili bránu. Darkovice tedy uhájily těsné vedení a odvezly si všechny body z půdy Hlubiny.

FK Darkovice
Dominik Novák kapitán: Celkově jsem s našim výkonem spokojený. I když byl soupeř druhý poločas lepší, tak i přesto jsme bojovali a nedali jsme mu nic zadarmo. A s výsledkem jsem spokojený. Máme tři body a to se počítá. Možná Škoda prvního gólu, který jsme dostali. To si myslím, že jsme měli ubránit lépe