8.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

Dvougólový Vala Darkovice k výhře nedotáhl

2. D. Vala , 63. D. Vala - 26. V. Dudek , 58. M. Kulveit
9

V 8. kole se v 1.B třídě skupině B odehráli jen tři zápasy. Doma přivítaly Darkovice Hrabovou. Aktivní vstup domácích vyústil hned ve 2. minutě v první branku, ale poté si pasivní hrou komplikovali zápas.

Brzký gól

V první dvaceti minutovce držela míč více na kopačkách Hrabová, ale střelecky aktivnější byly Darkovice, které si vytvořily několik šancí, ale využít je nedokázaly. Tedy kromě jediné, když už ve 2. minutě rozvlnil síť Vala, po dobré kombinaci hráče Darkovic, který proběhl po křídle a přihrál pod sebe na Valu - 1:0. Domácí po vstřelené brance začali hrát hodně pasivně a po nedomluvě si dokonce málem vstřelili vlastní branku. Ve 26. minutě se po nedůrazu domácího týmu dostal k míči Dudek a na dvakrát překonal brankáře Chlappka - 1:1.

Neproměněné šance

Ve druhé půli začaly Darkovice aktivněji. Domácí se více vysunuli a nutili soupeře k chybám v rozehrávce, ze kterých se dostávali do šancí, ale nedokázali toho využít. Přestože druhou půli začali lépe domácí, tak se v 58. minutě povedlo Hrabové otočit skóre. Po dlouhém nákopu a prohraném souboji se k míči dostal Kulveit a rozvlnil síť darkovické brány - 1:2. Vedení ale hostům dlouho nevydrželo, když už po pěti minutách obešel obránce Hrabové uvnitř šestnáctky Dušan Vala a svou druhou trefou vyrovnal stav zápasu. Přestože si Darkovice vytvořily vícero šancí, tak utkání skončilo remízou.

FK Darkovice
Dominik Novák hráč: Za mě, ale troufám si říct, že i ta celý tým, je tento zápas pro nás ztráta dvou bodů. Myslím si, že jsme měli naše šance využít a zápas vyhrát.. kdybychom za prvních dvacet minut vedli 3:0, tak nikdo neřekne ani půl slova

Š. Chlappek [-] - N. Chotár [-] (90. J. Míl [-] ) , D. Novák [-] , P. Tannenberger [-] , P. Vyletělek [-] , D. Vala [-] , J. Voldán [-] , M. Burý [-] , J. Michalák [-] , A. Tvrdý [-] (57. J. Balavajder [-] ) , P. Michálek [-]