11.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2024-2025

--

Bývalý brankář Baníku Ostrava pomohl Orlové k vítězství

28. T. Kovalik , 77. L. Kaulinec - 41. D. Renta , 55. Z. Zach , 83. M. Tomáš
15

Domácí se dostali do vedení , Orlová dokázala do poločasu vyrovnat. V 83. minutě rozhodl Orlovský Michal Tomáš. V brance Orlové se objevil Antonín Buček

Domácí se dostali do vedení, Orlová vyrovnala před koncem poločasu

Utkání dvou týmů , které ke konci podzimní části prozatím nenašly optimální formu , svedlo proti Sobě Raškovice a Slavii Orlová. Na první vážnější šanci se čekalo do 17 minuty , Orlovský kapitán Zdeněk Zach, levačkou krásně přenesl hru na druhou stranu , kde našel volného Šimona Dzubu, který střelou na zadní tyč minul branku domácího Pěšáka. Ve 26. minutě se do slibné šance dostal Orlovský Renta , bránu domácích přestřelil. A tak po dvou šancích Orlové přišel trest v podobě gólů domácích . Raškovice dostal do vedení ve 28. minutě Tibor Kovalik.Zblokovaný centrovaný míč Dalibora Javorka našel Kovalika a ten v pádu zamířil přesně k tyči. Vyrovnat se Orlové povedlo ve 41.minutě. Míč si na půlicí čáře vyměnil Renta s Michalem Tomášem , který poslal přesnou přihrávkou Rentu do samostatného úniku a ten se z očí do očí nemýlil. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Výhru pro Orlovou zařídil opět výborně hrající Michal Tomáš

Do druhé půle malinko aktivněji vstoupila domácí družina , v 50.minutě dostal třikrát šanci z rohu Raškovický Kubalik , dvakrát si poradila obrana hostí a jednou míč točící se do brány vyboxoval Antonín Buček. V 52. minutě trestný kop směřovaný na zadní tyč Orlovského Marka Volného nenašel žádného spoluhráče a skončil pouze za bránou Vladimíra Pešáka. V 55.minutě se hosté dostali do vedení. Míč z poloviny hřiště propadl domácí obranou až k volnému kapitánovi Orlové Zachovi, který na dvakrát dopravil balón do sítě domácího Pešáka. Raškovice poté měly územní převahu a snažily se o vyrovnání. Trápila je ovšem finální přihrávka , kterou většinou sbíral skvěle pozičně cyhtající brankář Buček. V 70. minutě zahrozili hosté z Orlové po rohovém kopu se míč odrazil na šestnáctku , kde číhal kapitán Zdeněk Zach a krásnou střelou k tyči protáhl brankáře Pešáka, který vyrazil míč do rohu , tam si jej doběhl hostující Lindner a hledal centrem před bránou své spoluhráče. Kapitán Zach se snažil akrobaticky zakončit , ale netrefil balón ideálně. Domácí se dočkali vyrovnání v 77. minutě. Po velké chybě hostující obrany dopravil podruhé balón za záda Bučka Lukáš Kaulinec. Radost domácích trvala však jen pět minut. V 83.minutě hosté vybojovali na své polovině míč a dlouhým pasem našli skvěle naběhnutého Michala Tomáše , který se kličkou zbavil obránce a následně nedal šanci brankáři Pešákovi. Orlová tak nakonec po velkém boji zvítězila v Raškovicích 3:2.

Raškovice příští zápas zajíždějí do Starého Města

Orlová doma přivítá v derby Stonavu

TJ Pražmo - Raškovice
Raškovice: Bez ohlasu

FK Slavia Orlová - Lutyně
Bronislav Schimke: Od počátku bylo vidět , že oběma týmům ke konci podzimní části moc nejde , byl to takový zápas nahoru dolů s množstvím chyb jak v útočné tak obranné fázi. Domácí nám dali gól , nám se naštěstí podařilo vyrovnat. Druhou půli nás domácí trošku přitlačili . Ale díky Tondovi Bučkovi , který se po půl roce vrátil do branky , protože viděl, že nám to moc nejde a párkrát domácí hezky vychytal. My jsme se dostali do vedení , ale bohužel jsme po chybě opět inkasovali. Už po několikáté nás ale zachránil nejlepší hráč na hřišti Michal Tomáš. Zápas to byl více méně remizovy. Ale nakonec skončil pro nás vítězství a snad to kluky nakopne

V. Pešák [-] - M. Zezula [-] (46. J. Birčák [-] ) , L. Kaulinec [-] , O. Kacíř [-] (65. V. Meca [-] ) , E. Kožar [-] , T. Kovalik [-] , R. Koloničný [-] , A. Vojkovský [-] , J. Bednárek [-] (74. . Zpěvák [-] ) , A. Preči [-] , D. Javorek [-]

A. Buček [-] - M. Tomáš [-] , M. Grochol [-] (72. J. Navratil [-] ) , M. Volný [-] , D. Renta [-] , Z. Zach [-] , Š. Dzuba [-] (90. C. Simon [-] ) , M. Lindner [-] , V. Kadlíček [-] (82. P. Herman [-] ) , V. Czaicki [-] , P. Buchvaldek [-]

ŽK: 93. A. Buček .
Hráči zápasu: T. Kovalik - M. Tomáš .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BOLEC Jakub - PASTERČÁK Jozef, MITURA Michal.