3.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

Tlučná na domácím trávníku potvrdila roli favorita a přehrála Meclov 4:1.

17. J. Mudra , 33. F. Veselý , 88. L. Polák , 92. J. Mudra - 84. J. Bláha
17

TJ Tlučná si v sobotním dopoledním utkání poradila s Meclovem a zvítězila 4:1. Přestože hosté dobře bránili a snažili se hrozit z protiútoků, Tlučná dominovala a zaslouženě si připsala tři body. Dva góly vstřelil Honza Mudra, který se prosadil ve dvou zápasech po sobě.

Tlučná začala zápas aktivně a už v 17. minutě otevřel skóre Honza Mudra, když se prosadil po centru z kraje hřiště. Domácí nadále kontrolovali hru, zatímco Meclov se bránil v hlubokém bloku a spoléhal na rychlé protiútoky. Ve 33. minutě se František Veselý dostal k hlavičce po dalším centru a zvýšil na 2:0 pro domácí. Meclov se sice snažil zorganizovat své útoky přes krajní hráče, ale Tlučná si jejich výpady dobře pohlídala. Poločas tak skončil zaslouženým vedením domácích 2:0.

Ve druhé půli došlo na straně Tlučné ke střídáním, což mírně snížilo tempo zápasu. Přesto si domácí vypracovali několik vyložených šancí, které však nedokázali proměnit. Meclov naopak využil svou příležitost v 84. minutě, kdy Jiřík Bláha snížil na 2:1 a vrátil svůj tým do hry. Tlučná však dokázala rychle zareagovat a v závěru utkání přidala dva góly. V 88. minutě zvýšil na 3:1 Lukáš Pokák a v nastaveném čase zpečetil výhru domácích opět Honza Mudra, který uzavřel skóre na 4:1. Tlučná byla lepší ve všech aspektech hry a svou dominanci potvrdila nejen herně, ale i výsledkově. Meclov se snažil držet krok, ale rozdíl v kvalitě byl v průběhu zápasu patrný.

TJ Tlučná
Vladimír Vašák, trenér:: ,,První půlku jsme hráli výborně, hráli jsme to co jsme chtěli, hráli jsme po zemi a na hřišti jsme dominovali, Meclov výborně bránil. Dlouho jsme se nemohli prosadit, nakonec jsme se prosadili dvakrát hlavou po centrech, což jsem po hráčích chtěl. Ve druhé půli jsme dali prostor nějakým hráčům z lavičky, na tréninky nás chodí 18 poctivě trénovat, tudíž si to zasloužili. Z naši strany tempo na chvíli kleslo, ale konec jsme opět zvládli a řekl bych že zcela zaslouženě bereme 3 body."

TJ ZD Meclov
Zdeněk Strouhal, trenér:: ,,Za mě je Tlučná jeden z favoritů soutěže, fakt jsou silný ve všech aspektech hry. První poločas jsme byli jasně hroším týmem, prohrávali jsme 2:0, Tlučná byla na koni. Ve druhé půli jsme trošku změnili styl hry a na chvíli jsme se Tlučné vyrovnali, vstřelili jsme kontaktní branku a dokonce měli 2 zajímavé standardky. Ty bohužel nevyšly a soupeř v závěru utkání definitivně rozhodl."