17.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Moravec usiloval o body proti Meziříčí, nakonec ale padl

16

V 17. kole jel do Moravce c-tým Velkého Meziříčí. Terén nebyl úplně ideální kombinacím a toho dokázali využít domácí, kteří hosty potrápili.

Hosté dali první gól, ale pak se zrodilo překvapení

Zápas skvěle začal pro hostující hráče, protože Ondřej Pospíšil už ve 3. minutě dal vedoucí branku po pěkné kombinaci. Jenže pak přišel velký šok pro hosty, protože domácí Moravec se zvedl a postaral se tak o zápletku. V 6. minutě po dlouhém nákopu dokázali domácí vyrovnat, když se trefil František Kovář. A v 11. minutě dokonce domácí vedli, protože opět dokázali přehrát dlouhým nákopem hostující obranu a Pavel Červinka otočil skóré ve prospěch Moravce. První poločas tímto také skončil, domácí tak překvapivě vedli 2:1.

Velké Meziříčí nakonec otočilo ve svůj prospěch

Ve druhém poločase se hosté dokázali více spřátelit s terénem a díky tomu také byli lepším týmem. Gólově to dal najevo Tomáš Kuřátko, který srovnal v 66. minutě na 2:2. A hned o minutu později hosté dokázali převrátit výsledek na svou stranu, trefil se Martin Puža. A po zbytek zápasu neměl Moravec skoro balón na svých kopačkách, navíc hosté dominovali a udávali tempo hry. Výsledek se tedy zastavil na stavu 2:3 pro c-tým Velkého Meziříčí. Domácí, ale hodně potrápili soupeře, musíme říci, že k tomu dopomohl terén jaký byl, nicméně potom se hosté zlepšili a začali dominovat a tak si připisují tři body. Pro Moravec je to velká škoda, hlavně protože mohli odskočit poslední Polničce, která navíc prohrála důležitý souboj s Doubravníkem.

FC Velké Meziříčí C
Eduard Smejkal - trenér, hráč: "Zápas byl vyrovnaný, ale tým hostí byl fotbalovější a výhru si nakonec zasloužil. Pochvalu zaslouží i oba arbitři, kteří odvedli dobrý výkon a dopomohli k dobrému zápasu." hráč utkání: Martin Puža, Tomáš Kolouch