20.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Mistrovský Dub porazil Horní Vltavici

17

Sobotní remíza strunkovické rezervy definitivně rozhodla o vítězství Dubu v okresní soutěži na Prachaticku. Korunovaný mistr tak do svého nedělního utkání mohl nastoupit s čistou hlavou a jít si zápas zejména užít.

I bez opor to jde

Absence hlavních útočných sil nebyla na Dubu znát a už v 10. minutě se domácí ujali vedení, když brankáře Wimberského překonal Štěpán Bartizal. Na rychlý gól navíc dokázal Dub navázat povedenou tříminutovkou, během které se prosadil Volodymyr Pits společně s Milanem Brožem. Hosté nevěděli v prvním poločase, kam dřív skočit a definitivu na tříbodové vítězství dal ve 34. minutě Martin Kadlec, který stanovil svojí brankou poločasový výsledek.

Po změně stran se přítomní fanoušci dočkali ještě dvou branek v síti Horní Vltavice. Neoblíbenou pátou završil svým druhým gólem v utkání Martin Kadlec a gólový účet zápasu uzavřel Anatolij Choďjuš. Dub tak nakonec zvítězil v mistrovské agónii 6:0 a v posledním kole ho čeká derby ve Vlachově Březí. Naopak Horní Vltavice zakončí sezonu domácím utkáním se Zbytinami.

TJ Dub
Václav Novák - předseda mužstva: Do zápasu jsme nastoupili s vědomím jistoty prvního místa v soutěži, ale bez nejdůležitějších ofenzivních hráčů, v čele s kanonýrem Frišem. I tak jsme šli od začátku za vítězstvím a byli lepším týmem, tlačili se do útoku a do poločasu rozhodli zápas. Vltavici patří kredit za férový mač a snahu o otevřený fotbal. Teď si užíváme výsledek a hlavní oslavy nás čekají příští víkend.