15.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2023-2024

Ostrožská Nová Ves vcelku přesvědčivě vyhrála na hřišti Malenovic

8

Domácí nevyužili svého prostředí a prohráli 1:3

První poločas bavil

Druhý zápas Malenovic ukázal, že to herně není ono. Absence některých hráčů je zřejmá, ale kvalita hry je na bodu mrazu. Za to Ostrožská Nová Ves jakoby po zimní přestávce chytla nový elán, kterým hned od první minuty válcovala svého soupeře a vytvořila si potřebný tlak. Je vidět, že každá jejich standartní situace je velkou výhodou, kdy těží z výškové převahy prakticky celého týmu, zejména svých útočných hráčů. Proto prvních 10 minut měla nesčetněkrát nebezpečný závar před domácí brankou. Po jedné z těchto situací dokázala udeřit. Po ubránění přímého kopu chtěl Torma odkopnout míč, ale k jeho smůle si nastřelil sám ruku, od které balón se odrazil k hostujícímu hráči, který ho vrátil do 16tky a na zadní tyči si ho našel Ťok a ten dokázal uklidit přesně k tyči. Poté mohli hosté udeřit ještě dvakrát, ale domácí to zvládli ještě ubránit. Jenže poté se znovu osvědčilo pravidlo “nedáš, dostaneš”. Gazdův balón do 16tky zpracoval Torma, který stříleným centrem hledal Novaka na malém vapně, ten bohužel byl zblokován a hned z následného protiútoku hosté zvýšili již na 2:0. Domácí Lhotský mohl odklidit balón do autu, ale po nedorozumění se stopery domácí obrany jim ho přihrál, jak se říká do “špeku” a hostujícím se podařilo svým tlakem se ho zmocnit a našli kolmým balónem Pančíka, který zachoval chladnou hlavu a skóroval. Do konce poločasu byly na obou stranách šance , ale ani jeden tým je nezužitkoval

Místo vyrovnání přišla na řadu další branka hostů

Druhý poločas začal diametrálně odlišně. Jakoby hostům došly síly a po chybě Hůska Bartek snížil. Chvíli to vypadalo, že domácí z tlaku musí vyrovnat, ale v 74.minutě z protiútoku udeřil Černoch a takřka rozhodl. Sice v závěru zápasu domácí hrozili, ale hostující Blažek vše pochytal a udržel tak hostům tři body.

FC Malenovice
Dominik Torma:

FK Ostrožská Nová Ves
Ladislav Beníček: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, v 5. min po standardní situaci uklidil míč do sítě Ťok, v 15.min po pěkné kombinační akci zvýšil Pančík. Měli jsme i další šance a mohli zvýšit na 3:0, bohužel jsme je neproměnili a mohlo nás to ve druhé půli mrzet. V 53.min po hrubé chybě jsme domácí posadili na koně a na 15-20min úplně vypadli z tempa. Naštěstí nás podržel gólman Blažek. Nakonec jsme přidali pojistku dobře hrajícím Černochem na 3:1 a zaslouženě vyhráli.

A. Juráň [-] - V. Gazda [-] , J. Novák [-] , T. Lhotský [-] - P. Menša [-] (66. R. Jašík [-] ) , V. Šrajer [-] , V. Hradil [-] (80. J. Kostka [-] ) , P. Páleníček [-] - D. Torma [-] , . Novak [-] (80. A. Martini [-] ) , M. Bartek [-]

A. Blažek [-] - M. Černoch [-] (90. L. Franta [-] ) , R. Obal [-] , O. Machala [-] , M. Novosad [-] (69. T. Lorenc [-] ) , V. Pančík [-] (80. L. Beníček [-] ) , J. Ťok [-] , J. Doruška [-] , M. Marovič [-] , P. Lorenc [-] , J. Hůsek [-]

ŽK: 21. V. Šrajer , 62. M. Bartek , 66. P. Menša - 17. M. Marovič , 59. O. Machala , 87. J. Hůsek .
Počet diváků: 98. Rozhodčí: SUCHARSKI Daniel - PETRŮJ Roman, MANA František.