1.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

Písek nedal šanci ani liškám

26. T. Pyszko (p.) , 29. D. Michalík , 42. P. Wantula , 48. D. Michalík , 93. F. Čečotka - 10. D. Galia (vl.) , 37. D. Cirner
7

V dalším domácím zápase hostil Písek tým z Hukvald a chtěl navazat na dobry start do sezóny. Což se povedlo na výbornou.

Domácí měli více šancí, ale do šaten jen o gól

V dalším domácím zápase hostil Písek tým z Hukvald a chtěl navazat na dobry start do sezóny. Na začátku zápasu museli domácí řešit problém s gólmanem jelikož jedničce Czernekovi nebylo dobře, tak se do brány musel postavit útočník Adrián Lipowsky. Nutno podoktnou, že stejný problém měli i hosté. Zápas byl od prvních minut v režii domácích a ti spálili za prvnich 15minut pět čistých 100% šancí. Nejprve z blízka trefil nohy gólmana Ligocki, o pár minut později hlavičkou minul prázdný roh branky kapitán Kluz. Hned další útok a Puczok sám před gólmanem a opět vítězné hostující brankář. Další akce stejný scénář Sikora míjí levou tyč. Nutno podknout že všechny šance stihli domácí do 10minut!! A tak přišel trest!

V 10.min po nedorozumění mezi obráncem Galiou a gólmanem Lipowským, kdy hlavičkou dával malou domů přesně do protipohybu gólmana 0:1!! Domácí tlačili, hosté se nedostávali z vlastní poloviny. A když domácí nevyužili největší šance přišla další nabídnuta příležitost. Ve 26.min hráč hostů blokuje střelu v pokutovém územi rukou. K penaltě se postavil tradiční střelec Pyszko a srovnává skóre na 1:1. Tři minuty na to bylo ještě veseli. Nedorozumění v hostující obraně trestá Daniel Michalík, který byl v té době jen chvíli na hřišti 2:1. Lekci z produktivity hosté ukázali v 37.min. Ojedinělá šance hostů, nešťastně balón chytá gólman Lipowski a předkládá hostům gól na zlatém podnose na vyrovnání 2:2. A to domaci znovu probudilo a chtěli výsledek otočit ještě do poločasu. Ve 42.min první střela Wantuly byla ještě zablokována, ale druhá vymetla přesně šibenici brány 3:2!

Domácí přidali rychlou pojistku

Druhý poločas začal jak skončil první. Hned ve 48.min dlouhý výkop gólmana Lipowského od branky, ten podskočili hostující obránci, k balónu se dostal útočník Michalík a svým sólem nedal gólmanovi šanci 4:2. Po této gólové šanci se hrálo mezi šestnáctkama obou týmů, kde si nikdo nevytvoril nějakou vetší šanci. Až v nastaveném čase skvělá akce Pyszka, kdy si pohrál s hostující obranou a nabízí skórování do prázdné branky Čečotkovi 5:2.

Fotbal Písek
Jan Ligocki (předseda, hráč): ,,Dnes mohlo být hotovo v 10.min, bohužel série nevyužitých šancí z naší strany. Soupeři jsme nabídly góly na zlatém podnose, naštěstí jsme zápas brzy překlopili na svou stranu a ve druhém dali rychlou pojistku. Hráčem utkání volím hráče hostů a to gólmana Josefa Reisiga ročník 2007. Kdy předvedl hlavně v prvním poločase několik výborných zákroku a držel naděje hostů na přijatelnější výsledek.´´

A. Lipowski [-] - D. Galia [-] , J. Sikora [-] , M. Puczok [-] , A. Mariňak [-] , T. Pyszko [-] , J. Ligocki [-] , P. Wantula [-] , D. Kluz [-] , M. Zahradník [-] , M. Kapsia [-]