7

Další bitva o důležité body, kde Bukovec doma uhájil svůj hrad a má další plný počet bodů, ovšem s Hrádkem to neměl jednoduché.

První půle vyrovnaná

Zápas dvou týmů, které umí hrát fotbal a tak se očekávalo, jaký zápas nám nabídnou tyto týmy tentokrát v Bukovci. V nabitém sezónním programu oba týmy poznali pár změn v sestavě oproti předešlým zápasům. První poločas začali lépe hosté z Hrádku. Výborně napadali rozehrávku domácích a dostávali sedo šancí. Většinou tyto příležitosti dokázali domácí ubránit anebo je hosté nevyřešili dobře.

A tak přišel trest na druhé straně z rychlého přečíslení se domácí ujímají vedení. V 7.min rychlý kontr po ose F. Zogata - T. Starzyk - M. Michalek posledně jmenovaný sám proti D. Stachovi nezaváhá a podél gólmana rozvlňuje sít 1:0. Hrálo se ve velkém tempu nahoru dolů. Více ze hry měli Hradečtí, ale na dobrou příležitost si museli počkat do 18.min. Dobrý pohyb Hradeckých hráčů, přináší hostům srovnání z penalty. Kapitán R. Szotkowski využívá nabídnuté šance a srovnává skóre 1:1.

Hned vzápětí v 20.min se hosté dočkají druhé branky. Nedůraz v obraně domácích a špatný přístup k hráčům, kdy využije nabídnutého prostoru ke krásné střele v šestnáctce D. Janeczek 1:2. Prozatímní výsledek přesně vystihoval fotbal, který se hrál. Na další branku se také nemuselo

čekat moc dlouho. Opět podobná situace Bukovce, rychlý útok končí srovnáním skóre. Souhra F.Zogaty, T.Starzyka a J.Malyjurka nadchla nejednoho fanouška. F.Zogata potáhne míč, ten dává pod sebe na T. Starzyka, který ale skvěle vycítil lépe postaveného K.Malehojurka a ten z druhého dotyku uklidí míč přesně k tyči 2:2.

Do konce první půle už branka nepadla, ale šance, a hlavně fotbal se hrál v parádním tempu. Za hosty hrozil hlavně R. Szotkowski na domácí

straně zase T. Starzyk.

Domácí byli hladovější po vítězství

Ve druhé půli se karta obrátila. Bukovec hrál tzv. na svou stranu hřiště a bylo to znát hned od prvních minut. První dvě šance ještě nekončí gólem. Oživení do druhé půle přinesl nejlepší střelec domácích R. Kulig, který byl všude. V 54.min po povedené souhře J. Malyjurek, F. Zogata, T. Starzyk a R. Kulig se píská penalta na F. Zogatu. A ten penaltu bezpečně proměňuje do protipohybu brankáře 3:2.

Prvních 15 minut jednoznačně patřilo Bukovci. Jenže další gól ne a ne přijít. F. Zogata dvakrát nevyužívá dobré příležitosti. J. Malyjurek nemá štěstí a vychytá ho skvělým zákrokem D. Stach. Zhruba do 70 minuty byl Bukovec lepší, vytvořil si šance, ale ani jednu nedal. Poté se o slovo opět přihlásili Hradečtí. Z dobrých 20 metrů trefuje hezkou ránou tyč D. Janeczek. Po této pasáží už je znát únava na obou stranách. Hradečtí si vypracují pár rohových kopů. Bukovec si taktéž už žádnou dobrou příležitost nepřipravil, a tak uhájil domácí vítězství.

TJ Beskyd Bukovec
Josef Krenželok ( hráč): ,,Z mého pohledu hráče se jednalo o pohledný, a hlavně běhavý zápas. V první půli dobře začali Hradečtí byli lepší a nepříjemní. Měli více ze hry a potrestali chyby a nedůraz v naší obranné fázi. Poté jsme se vyrovnali a ke konci první půle jsme se pomalu rozjeli. Velmi dobře jsme vstoupili do druhé půle. V prvních 20 minutách jsme si vytvořili asi 4 dobré šance, ze které jsme využili jednu. V této pasáži jsme měli navrch. Poté se hra už spíše kouskovala, a kromě jedné podařené střely byli hradečtí ve druhém poločase bezzubí. Dokud byl na hřišti R. Szotkowski bylo to znát a Hrádečtí hráli velmi dobře. Nám zase pomohl příchod R. Kuliga, který svým pohybem a důrazem dělal problémy hostům. Nejlepší hráči: Hrádek - R. Szotkowski - Bývalý hráč Jablunkova 1. A třída, bylo znát, že má dobré zkušenosti. Velmi dobrý pohyb, krytí míče a také fotbalové chytrosti a drzosti. Škoda pro hosty, že nehrál i ve druhé půli. Za Bukovec - T. Starzyk – byl snad u všech šancí, měl dobrý pohyb, a hlavně fotbalově řešil své myšlenky.´´

TJ Sokol Hrádek
David Stach (hráč, trenér): ,,Věděli jsme že v Bukovci nebude nic lehkého a do zápasu jsme vstoupili nervózně a jak to u nás bývá pravidlem opět byla sestava plná změn. Chyběli nám v obraně dva stavební kameny a možná tím naše hra postrádala směrem dozadu tu jistotu a zodpovědnost z předešlých utkání. V první půlce byla hra vyrovnaná šance byli na obou stranách. Do druhého poločasu nenastoupil Radim Szotkovsky a bylo to znát. Směrem dopředu jsme si krom jedné standartky nevytvořili vlastně nic, hráli jsme vlažně a Bukovec nás začal, přehrávat takže se to promítlo i v gólových šancích. Za mě zápas plný zvratů a po zásluze v druhém poločase Bukovec vyhrál.´´

V. Byrtus [-] - M. Kantor [-] , M. Zogata [-] , T. Lysek [-] , A. Patola [-] - M. Michalek [-] , F. Zogata [-] , J. Motyka [-] , J. Malyjurek [-] , J. Krenželok [-] - T. Starzyk [-]

D. Stach [-] - - L. Liberda [-] , R. Borski [-] , B. Borski [-] , D. Janeczek [-] - R. Szotkowski [-] - F. Nytra [-] , M. Szpyrc [-] , J. Majetný [-] , V. Zowada [-] , L. Raszka [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: POLEDNÍK Radek - MUDRA Zdeněk, POKLUDA Aleš.