1.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

--

Pržno i na potřetí na podzim vyhrálo

8

Vložené kola jsou pro ametérské soutěže těžké na složení týmu pro daný zápas. O to více o prázdninách.  A tak anglický týden ukázal i pár překvapivých výsledků. Pržno, ale doma body uhájilo.

Šance na obou stranách , rychlý gól domácích

Než se stačili někteří pořádně usadit s občerstvením na klíně či v ruce už domácí oslavovali první branku. Hned ve 2.min posíla Jan Bakota před bránu povedený centr, který chladnokrevně posílá Jan Kváš hlavou do brány a domácí tak rychle do vedení 1:0. Jenže branka spíše fotbalu uškodila a i přes náznaky šancí se nic podstatného nedělo. Až ve 20.min běží sám na brankáře útočník z Návsí, ale neuspěl a když povedené střela ze střední vzdálenosti končí na břevně domácíc branky, jdou se týmy občerstvit do šatny za stavu 1:0.

Domácí nakonec strhli vítězství na svou stranu

Druhý poločas se hrál solidní fotbal, ale s minime šancí. Tou největší byl závar ve vápně hostí, kde domácí nedokázali prostřelit obranný val hostů. A tak se přihlásili hosté. Když po dlouhém nákopu se v 75.min prosazuje David Cieslar 1:1. Poté měli oba týmy po chybách soupeře šanci výsledek překlopit na svou stranu. A jednu takovou dokázali v 84.min domácí potrestat, kdy po chybě v hostující obraně a sérií odrazů se dostává balón na kopačky Bakotovi a ten z blízka zavěsil nekompromisně pod břevno 2:1. Hosté nic nezabalili a vrhli všechno do útoku, ovšem žádná ze šancí se již neujala a tak domácí uhájili těsné vedení dokonce zápasu a připisují si i na po třetí výhru v nové sezóně. Hosté z Návsí si na svoje první body v sezóně musejí minimálně do neděle počkat.

SK Pržno
Jan Zagrapan (hráč): ,,Dnes jsme se museli obejít bez pár hráčů, ale pořád nás bylo dostatek. Hned z kraje utkání poslal Honza Bakota krásny centr před bránu, kde z bezprostřední blízkosti vsítil hlavou gól Kváš. Pak se hrál celkem solidní fotbal ale s minimem šanci na obou stranách. V druhém poločase jsme měli několik neuvěřitelných minel, kdy jsme nebyli schopni prostřelil brankáře nebo obranný val z hráčů. Hosté pak lehce vyrovnali při dlouhém nakopu. Závěr ale opět patřil nám, kdy po pěkné akci a opět několika odrazech se dostal míč Honzovi Bakotovi, který z blízka zavěsil pod břevno. Hosté pak ještě měli nějaké náznaky šanci, ale 3 body jsme si už nenechali utéct. Dneska nej hráč Jan Bakota s 1+1.´´

SK Návsí
Roman Pyszko (asistent trenéra): ,,Dnes smolná prohra proti Pržnu. Domácí šli do vedení, pak jsme neproměnili šanci sám na gólmana ve 36 min jsme nastřelili břevno, poločas 1:0. Druhý poločas začal pro nás lépe a 74 minutě jsme vyrovnali jenže pak chyba v obraně a domácí 84 minutě dáli na 2:1 a konec zápasu nejlepší hráč Návsi opět Sebastian Bobek.´´