3.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

Remíza spravedlivá a bod v úporném vedru berou, tak oba týmy

52. M. Bílek , 74. A. Bražina - 36. T. Laba , 63. T. Sikora
11

Metylovice uhájily doma bod proti nepříjemnému Milíkovu, kde domácí ukázali i nové posily

Zápas od začátku vyrovnaný

Zápas v náročných podnebních podmínkách příliš krásy nenabídl. V prvním poločase byli iniciativnější hosté, kteří svůj hlad po vítězství potvrdili vedoucí brankou,když ve 36.min se po přesné kolmici prosadil v úniku jeden na jednoho Laba ,0:1. Podobnou příležitost měli i domácí, když se v totožné situaci ocitl Brož, jeho samostatný nájezd však zneškodnil Haratyk. Poločas tak skončil ve prospěch hostů 0:1.

V horkém počasí zápas nabídl plno chyb

Horké počasí ubíralo sil na obou stranách a zároveň se podílelo i na tvoření chyb. Srovnávající gól dali domácí v první desetiminutovce druhého poločasu, když v 52.min se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ,,sváteční´´ střelec Bílek a svou hlavičkou rozvlnil síť. Od tohoto momentu se zápas proměnil v bojiště, které bylo podpořeno velice špatným výkonem rozhodčího, který škodil na obou stranách.

V 63.min a nenápadné akce si však hosté vzali vedení zpět, po dalekonosné střele Tomáše Sikory, na který brankář Hradečný nestihl reagovat ,1:2. Domácí vrhli vše do útoku a v 74.min po sérii špatných odkopů Milíkovske defenzivy, se radoval po ukryté střele Bražina. Následovalo několik sporných momentů a vyhrocenějších situací, ale gól už tohle utkání nepřineslo. Oba tak berou po bodu kde jsou spokojeny oba tábory. Bohužel s čím oba týmy nejsou spokojení byl výkon hlavního rozhodčího.

SK Metylovice
Dominik Kopec (hráč): ,,Zápas jsme odehráli znovu v oslabené sestavě. Chyběl nám náš nejlepší hráč Lukáš Halata. V základní sestavě nastoupila naše nová posila David Supik, který přišel ze Starého Města. Předvedl perfektní výkon. Během pár desítek minut se ukázal taky Ladislav Volný, který přišel z Palkovic. Také perfektně zapadl. Zápas byl vyrovnaný od první minuty. První gól jsme dostali, kdy šel sám na bránu Tomáš Laba. Po výměně stran srovnal sváteční střelec Marek Bílek, který také gól patřičně oslavil. Fotbal byl fakt vyrovnaný. My jsme se snažili hrát více po zemi. Natož Milíkov hrál dlouhé nakopávané balony. Ale musím podotknout, že zápas ovlivnil hlavní rozhodčí, ač to nerad píšu tak je to tak. A určitě semnou budou souhlasit i kluci z Milíkova. Z toho pak vyplynuly zbytečné hádky a nepříjemné zákroky. Poté jsme dostali gól z poza šestnáctky to urval Tomáš Sikora. Naštěstí se nám podařilo ještě vyrovnat. A to skóroval Adam Bražina. V zápase jsme šli 3x sami na bránu a ani jednou se nám nepodařilo skórovat. Tohle musíme napravit. Nejlepším hráčem byl určitě Marek Bílek, který dál gól. Tzv. Sváteční střelec.´´

TJ Milíkov
Ondřej Mato (hráč): ,,Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale obecně se ukázalo, že jsme hráli v jiném složení než utkání předchozí, především v druhém poločase. S odstupem času je remíza spravedlivá. Pro nás je důležité, že jsme z utkání nevyšly bodově na prázdno i s ohledem na náročnost utkání skrze extrémní horko. Pro co však nemám pochopení je alibistický výkon pana rozhodčího Podařila a s tím podle mě bude souhlasit i protistrana z Metylovic. Tento výkon se totiž nehodil ani na úroveň okresního přeboru.´´

F. Hradečný [-] - D. Kulštejn [-] , M. Bílek [-] , F. Závodný [-] , O. Fiala [-] , L. Rusina [-] , D. Supik [-] , D. Kopec [-] , M. Mohyla [-] , M. Šigut [-] , S. Brož [-]