2.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

--

--

--

Písek vyhrál na neoblíbeném povrchu v Návsí, když hosty podržel novic v brance Czernek

65. T. Pyszko (p.) , 86. T. Pyszko
12

V teplém nedělním počasí vyrazili hráči Písku na neoblibený povrch a to na umělku do Návsí. Začátek byl opatrný z obou stran a týmy se spíš oťukávali co kdo od koho čekat.

Vyrovnaný poločas , hosty podržel Czernek

Hosté drželi míč víc na svých kopačkách a z přibývajícím časem začly přicházet i první šance hostů. V největší šanci střela Mariňáka prosfištěla kolem levé tyče. A tak když hosté nevyužili žádnou šanci, tak proletěl po leve straně rychlík Turoň a dobře mířenou střelou k tyči nechal vyniknout novice v brance hostů Czerneka. Další výborný zákrok si Czernek připsal o pár minut později, kdy střelu vyrazil na břevno, která spadla na brankovou čáru a i tu stihnul reflexně ještě vyrazit do bezpečí. První poločas tak v úporném vedru skončil bez branek.

Hosté své šance využili a tak si odváží všechny body

A když domácí své šance v první půli nedali přišel trest. Druhý poločas začal v jasné režii hostů. Vytvářeli si šance, jak po rohovém kopu Mariňáka, kde chyběly centimetry, tak kdy chybu gólmana nevyužil nováček Wantula kdy loboval a netrefil těsně prázdnou branku. V 65.min už ale přišel prvni gól hostů. Akce Mariňáka v pokutovém uzemi a další faul, který už rozhodčí ocenil penaltou. K ní se postavil stabilní exekutor Pyszko a nedal gólmanovi šanci, 0:1. Hosté pozvbuzeni gólem tlačili domácí, kteri se ojediněle dostali ze své poloviny. Potvrzovací druhý gól přišel až v 86.min kdy samostatnou akci po levé straně uzavírá druhým gólem v zápase Pyszko. V samém závěru utkání trefuje domácí Nikola Turoň břevno a tak si na vstřelení branky i bodový zisk musejí domácí počkat do dalších zápasů.

SK Návsí
Roman Pyszko (asistent trenéra): ,První zápas se nevydařil prohra 0:2. Prvním poločase se hrálo mezi 16. Návsi mělo dvě dobré šance, ale brankář hostů vychytal jak Nikolu Turone tak i Tomáše Priecka a tak poločas 0:0. Druhý poločas se hrálo bez šancí až přišel faul penalta pro hosty 0:1 Tomáš Pyszko, pak 86min opět Tomáš Pyszko 0:2 a 92 min Nikola Turon trefil břevno. Konec zápasu vyrovnaný škoda.´´

Fotbal Písek
Jan Ligocki (hráč): ,,První poločas vyrovnaný, kde domácím měli 2-3 100% šance ale nás podržel gólman, rozhodčí nám poté nepískl jasnou penaltu, kde byl faul přímo před zraky pomezního, ale ten se koukal asi jinde. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem a své šance jsme proměnili. Na konci zápasu měli domácí další tutovku, ale nedali a tak si připisujeme dobré 3 body na startu sezóny. Hráče utkání je těžké zvolit, jelikož celý manšaft podal parádní výkon. Ale volím dvoukolového střelce Tomáše Pyszka.´´