11.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Lubná znovu vyhrála

4

O poločase to vypadalo, že zápas může být ještě velice zajímavý, ovšem nakonec druhý poločas rozhodl o jasné výhře Lubné.

Vyrovnaná první půle

Rezerva Kvasic do zápasu vstoupila s pozměněnou taktikou, když v předchozích kolech vsázeli hlavně na kombinační hru. Dnes ovšem zvolili spíše defenzivní taktiku, jak jinak, když je čekal zápas s prvním týmem tabulky, který zatím prohrál jen jeden zápas v dosavadním průběhu sezóny. Hráli na rychlé protiútoky, když se ze zajištěné obrany chtěli dostávat do snadných brejků po ztrátách Lubné. Hosté si zasloužili za poctivé bránění i trochu štěstí v ofenzivní fázi a toho se jim dostalo, když se ve 22. minutě právě z rychlého protiútoku dostali do vedení 1:0 po gólu Miroslava Samohýla. Ovšem domácí na vyrovnání nenechali dlouho čekat a ve 26. minutě se po sérii rohů prosadili také oni a to po gólu nejlepšího střelce týmu Martina Ančince. Dalších 20 minut první půle se neslo hlavně v duchu boje o míč ve středu pole. Přecejen ale byl o něco lepší favorit tohoto utkání z Lubné. Do poločasu se jim však skórovat nepodařilo a do šaten se tak šlo za vyrovnaného skóre 1:1.

Lubná rozhodla zápas

Do druhého poločasu vstupovali hosté s cílem hlavně udržet co nejdéle tento nerozhodnutý stav a třeba se prosadit po jednom z protiútoků. Docela se jim to dařilo, když až do 70. minutě drželi skóre právě na stavu 1:1. Právě v 70. minutě se skóre ale změnilo, když rozhodčí přehlédl útočný faul jednoho z hráčů Lubné, po kterém padl gól na 2:1 pro domácí Lubnou. Tento gól vstřelil Jakub Marák a po tomto gólu se několik hráčů Kvasic pustilo do rozhodčího právě kvůli neodpískání tohoto faulu, protože právě po něm tento gól padl. Za svou nedisciplinovanost hosté zaplatili vyloučením Josefa Strušky a dalšími třemi žlutými kartami. Po tomto gólu už se vezla gólová lavina domácích. Nejprve se v 80. minutě prosadil Petr Chýla a po něm ještě dvakrát Martin Ančinec, který tak v tomto zápase zkompletoval hattrick a hlavně díky jeho gólům získává Lubná další tři body po výhře 5:1.

FC Kvasice B
Matěj Reiskup (hráč): Pro dnešní zapas jsme zvolili jinou taktiku oproti předešlým zápasům a v prvním poločase se nám díky tomu dařilo chodit do rychlých protiútoků a zaslouženě jsme šli do vedení. Bohužel o pár minut jsme po sérii rohů nechali soupeře srovnat a poločas byl tak 1:1. V druhé půli jsme se nadále drželi důsledné obrany. Soupeř šel ovšem do vedení po jasném a neodpískaném faulu a po následné debatě s rozhodčím jsme navíc šli do 10 a díky tomu se Lubná dostala na koně. Inkasovali jsme další tři branky a zápas tak vypadá dost jednoznačně. Čekají nás poslední dva zápasy podzimu, kde se musíme pokusit obrat týmy, které vévodí tabulce.

FK Lubná 1959
J. Blažek [-] - M. Konečný [-] , P. Chýla [-] , M. Horák [-] , O. Kašík [-] , B. Železník [-] , M. Ančinec [-] , P. Kulcsár [-] (57. A. Makový [-] ) , M. Rybenský [-] , R. Havlík [-] (57. J. Marák [-] ) , J. Komárek [-] (82. D. Bačinský [-] )

R. Štěpanik [-] - P. Musil [-] , J. Ševela [-] , L. Daněk [-] , L. Foltýn [-] (82. T. Samohýl [-] ) , J. Struška [-] , M. Samohýl [-] , R. Pospíšil [-] (53. M. Reiskup [-] ) , J. Bartoník [-] (80. M. Koplík [-] ) , R. Šupčík [-] (82. M. Unger [-] ) , J. Hora [-] (80. M. Fagulec [-] )

ŽK: 49. B. Železník , 64. M. Konečný - 39. R. Šupčík , 70. L. Foltýn , 70. P. Musil , 70. J. Ševela . ČK: 70. J. Struška .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: ČERNOVSKÝ Martin - ZÁVOJSKÝ Oldřich, BRTNÍČEK Miloslav.