10.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

Druhá výhra Pravčic v řadě

23. A. Novák (p.) , 36. O. Janováč , 64. D. Lukeš - 2. J. Pastrnek
8

Pravčice byly dobře nalazeny po výhře v Žalkovicích a navázaly na tuhle výhru doma proti Hulínu.

Rozhodlo se v prvním poločase

Do zápasu skvěle vstoupili hosté, když se hned ve 2. minutě prosadil Jiří Pastrnek po nedomluvě stopera a brankáře Pravčic a Hulín tak šel do vedení 1:0. Dalších dvacet minut se hrálo převážně vyrovnaně, domácím se nedařilo dostat do zápasu a hosté se po gólu zatáhli a snažili se hrát hlavně odzadu. Ve 23. minutě se prosadil Antonín Novák z penaltového puntíku a skóre tak bylo srovnáno na 1:1. Domácí pokračovali v sympatickém výkonu, dařilo se jim být více na míči a diktovat tempo hry a v 36. minutě se jim jejich snaha o otočení zápasu a vstřelení gólu vyplatila, když rozvlnil síť Hulína Ondřej Janováč a domácí Pravčice tak šly do vedení 2:1. Zbývajících 9 minut poločasu už Pravčice jen kontrolovaly tempo hry a nedovolily Hulínu dostat se do větší šance, ze které by mohl Hulín vyrovnat a první půle tak skončila za stavu 2:1 pro domácí.

Pravčice už jen upravovaly skóre

Do druhé půle aktivně vstoupili hráči Hulína, snažili se více kombinovat a hrát po zemi, aby Pravčicím jen nevraceli míče vzduchem nepodařenými nákopy dopředu. Dotali se do několika slibných šancí, ale ze žádné se jim nepodařilo se prosadit. V 64. minutě se však do gólové šance dostal domácí hráč Pravčic David Lukeš a svoji šanci proměnil. Pravčice tak vedly už o dva góly, 3:1, a o zápase bylo rozhodnuto, protože Hulín se už nedostal do žádné další gólové situace. Pravčice také ne a zápas tak skončil 3:1 pro domácí, kteří vyhráli druhý zápas v řadě a šplhají pomalu ale jistě tabulkou.

Pravčice
Vít Tkadlčík: První půle pro nás nezačala vůbec dobře jelikož po první situaci a nedomluvě brankáře se stoperem jsme Hulínu darovali jednoduchý gól. Chvíli nám trvalo než jsme se do zápasu dostali. Jednoduchou hrou jsme si dokázali vytvořit slibné brankové příležitosti a do poločasu dvě příležitosti proměnit. Hulín druhou půli začal více kombinovat a měl více držení míče ale nedokázal to přetavit ve vstřelenou branku. Mi jsme ještě dokázali navýšit skóre zápasu na konečných 3:1. Chtěl bych kluky pochválit za týmový výkon, který nám poslední zápasy přínáší další body do tabulky.

Pravčice
F. Bucha [-] - D. Jetelina [-] , K. Tobolík [-] , O. Timan [-] , A. Novák [-] - D. Lukeš [-] (85. O. Karamon [-] ) , J. Petřík [-] (77. M. Želizňák [-] ) , T. Kocman [-] (85. J. Zapletal [-] ) , J. Miklík [-] (77. A. Bucha [-] ) , D. Zapletalík [-] - O. Janováč [-] (81. L. Timan [-] )

SK Spartak Hulín
M. Hlobil [-] - M. Karamon [-] (46. J. Němec [-] ) , O. Zaoral [-] , . Bureš [-] (91. V. Ondrejec [-] ) , D. Sedláček [-] , J. Pastrnek [-] , M. Pleva [-] , M. Pospíšilík [-] , J. Vaculík [-] , J. Barták [-] , E. Horák [-] (73. D. Drál [-] )

ŽK: 69. A. Novák - 35. E. Horák .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: BRTNÍČEK Miloslav - DAREBNÍK František (N), MRŇKA Antonín (N).