7.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

Rymice stále neporaženy

6

Ani rezerva Zborovic nedokázala porazit Rymice a Rymice si odvážejí všechny 3 body.

Vyrovnaná první půle

Zápas se hrál ve 12:30 a v počasí, jaké v sobotu panovalo, se hráčům rozhodně nehrálo nejlépe, ale museli to nějak zvládnout. Domácí měli do utkání skvělý vstup a na favorita zápasu zatlačili, vytvořili si několik dobrých šancí a v 15. minutě šli do vedení po chybě Rymic v obraně, tento gól vstřelil Marek Štěpánek, a tak se domácí překvapivě dostali do vedení. Poté se hosté trochu vzpamatovali, dostávali se do výrazných šancí a stupňovali svůj tlak a na konci poločasu, až v poslední 45. minutě Rymice srovnaly díky gólu nejlepšího střelce týmu Marka Měrky, když se dostal k míči před velkým vápnem po rohu a z prvního dotyku vyslal pumelici do pravého rohu bránky a gólman neměl šanci. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Hosté zlomili zápas na svoji stranu

Hosté navázali na skvělý konec prvního poločasu a hned ve 47. minutě se dostali do vedení, když Čada nahrál před šestnáctkou Dominiku Patákovi, který vyslal na branku Zborovic střelu, která ještě byla tečována a dostala se do branky. Jak ubíhal čas, tak se více a více tlačili do útoku domácí, hosté trochu ukonejšil druhý gól a začali se soustředit hlavně na obranu, ale domácí se i přesto do různých šancí dostávali a když už se zápas pomalu schyloval ke konci, tak domácí dokázali přetavit svůj tlak ve vyrovnávací gól, když na zadní tyči našel centrující hráč volného Milana Frýdla a ten jen uklidil míč hlavou do branky. Ovšem se mohli radovat jen na 4 minuty, protože hned v 80. minutě se znovu Rymice dostaly do vedení, když se z přímého kopu trefil znovu Dominik Paták. Poslední gól na 4:2 ještě v nastavení přidal opět Marek Měrka a Rymice tak vyhrály 4:2 a v této sezóně stále drží neporazitelnost.

TJ Pilana Zborovice B
Martin Střelec: Do dnešního utkání jsme nastoupili v improvizované sestavě, protože vlivem zranění nám chyběla takřka polovina hráčů základní sestavy. I tak jsme se dostali v zápase do vedení díky Markovi Štěpánkovi v 15 minutě. Bohužel se nám nepodařilo výsledek navýšit, když své slibné šance neproměnil Střelec a Bukový. Trest přišel ve 45. minutě, když se k odraženému míči po rohovém kopu dostal hostující Měrka a do kabin se šlo za stavu 1:1. Hned ve 47. minutě se Rymice dostali do vedení po střele Patáka, který svou střelu otřel o nohu našeho obránce a se štěstím zvýšil na 2:1. Utkání bylo vyrovnané a v 76. minutě se srovnalo i skóre zápasu. Na centrovaný míč si ve vápně naskočil Milan Frýdl a hlavičkou mířenou k pravé tyči rozvlnil síť. Bohužel tento výsledek nevydržel dlouho, protože svůj přímý kop v 80. minutě proměnil opět Paták. V závěru utkání jsme se snažili o vyrovnání kdy jsme všechny síly vrhly do útoku a po nepřehledné situaci ve vápně nastřelili tyč. V 93. minutě se řítili prakticky 3 hostující hráči na samotného brankáře Kocourka a dokázali svého přečíslení využít a stanovili tak Měrkou konečný výsledek zápasu na 2:4 pro Rymice. Kluky musím opět pochválit za bojovnost v zápase. Bohužel pro nás dokážeme sehrát vyrovnané zápasy s mužstvy vrchní části tabulky, ale chybí nám trochu toho štěstíčka aby nám to přineslo i nějaký ten bod.

Rymice
Marek Oral: Zápas ve Zborovicích se pro nás netradičně hrál v poledních hodinách. Zborovice začali aktivně a po chybě v Obraně se dostali do vedení 1:0. S ubýhajícím časem se ale náš tlak zvyšoval a těsně před odchodem do šaten se z odraženého balónu prosadil krásnou střelou Měrka. Po výměně stran jsme pokračovali v tlaku na domácí branku a hned po 2 minutách druhé půle se tečovaná střela Patáka dostala za záda domácího golmana. S ubýhajícím časem se opět začali dostávat do šancí i domácí , z nichž jedna skončila v naší síti a stav byl opět srovnán. Znovu jsme museli začít hrát více aktivněji. Naštěstí se nám podařilo opět rychle zareagovat a vstřelit gól na 3:2, poté ještě z rohového kopu zahrozili domácí, ale naší obraně se podařilo neštěstí zažehnat a ze vzniklého protiútoku zvýšit na konečných 4:2. Jsem rád, že ačkoliv jsme byli nuceni udělat několik změn v sestavě, celý tým se s tím popasoval a byli jsme toto náročné utkání s houževnatými Zborovicemi dotáhnout do vítězného konce

J. Kocourek [-] - M. Střelec [-] (76. V. Kerčák [-] ) , M. Frýdl [-] , M. Šprňa [-] (66. T. Janča [-] ) , F. Dočkal [-] , M. Štěpánek [-] , L. Uhrinovský [-] , L. Bukový [-] (46. J. Jenerál [-] ) , O. Vaňák [-] , J. Štěpánek [-] , D. Prachař [-]