6.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Pravčice ovládly souboj dvou trápících se týmů

7

Břest uvítal v domácím prostředí Pravčice po tom, co v minulém kole poprvé vyhrál a to proti Slavkovu pod Hostýnem. Chtěli na tento výsledek navázat, to se jim ale proti Pravčicím nepovedlo.

Vedení domácích

Hosté z Pravčic vstoupili do zápasu na hřišti Břestu velmi aktivně a hned z kraje zápasu si vytvořili několik šancí, žádnou se jim ale nepodařilo proměnit. Obecně první část poločasu patřila Pravčicím, kdy se jim dařilo držet míč na svých kopačkách a málokdy soupeře pustili k míči. To se jim ale nepovedlo zúročit a naopak jako první v zápase udeřili domácí. Stalo se tomu tak, když ve 22. minutě hráč domácích Zdeněk Daněk utekl obráncům Pravčic a ocitl se tváří v tvář brankáři. Neomylně proměnil a poslal svůj tým do vedení 1:0. Hosté se na to snažili zareagovat, ale ze svého tlaku nevytěžili v první půli vůbec nic, a tak šli o poločase do kabin šťastnější hráči Břestu.

Obrat a 3 góly Pravčic

Do druhé půle zápasu hosté vletěli se stejnou vervou jako do té první a dařilo se jim být více na míči, vyhrávat osobní i hlavičkové souboje a obecně byli lepším týmem. Důrazně dostupovali a jejich snaha se jim oplatila, když v  65. minutě vyrovnal z přímého kopu Jakub Šenkyřík a skóre tak bylo srovnáno na 1:1. Pravčice dále pokračovaly v tlaku a bylo to jen o tom, jak dlouho dokáže obrana domácích vydržet nápor hostů. V 85. minutě už se jim nepodařilo si pohlídat Ondřeje Timana a ten poslal Pravčice do vedení 2:1. V závěru ještě pečetil výhru hostů po samostatném úniku David Jetelina a hosté tak mohli slavit první výhru v sezóně.

Pravčice
Vít Tkadlčík (trenér): Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a dokázali jsme si vytvořit několik brankových příležitostí ale nevyužili jsme. Naopak se prosadili domácí po ojedinělém protiútoku. Do druhé půle jsme byly nuceni ke změně v sestavě. Hru se nám podařilo uklidnit a ze standartní situace vyrovnat. Ke konci zápasu jsme dokázali vstřelit dvě slepené branky a překlopit utkání na naši stranu.

Břest
M. Rotrekl [-] - P. Miklík [-] (66. M. Krampla [-] ) , Z. Daněk [-] (81. T. Daněk [-] ) , R. Karamon [-] , T. Trlica [-] , J. Štauber [-] , J. Šálek [-] , Š. Konečný [-] , L. Horák [-] , D. Hudeček [-] (56. M. Máša [-] ) , M. Šálek [-]

Pravčice
F. Bucha [-] - D. Zapletalík [-] , M. Želizňák [-] , O. Timan [-] , A. Novák [-] , D. Lukeš [-] (46. J. Šenkyřík [-] ) - O. Janováč [-] , J. Petřík [-] (86. M. Zapletal [-] ) , T. Kocman [-] , J. Miklík [-] - D. Jetelina [-] (89. L. Timan [-] )

ŽK: 56. J. Šálek , 75. M. Krampla - 91. O. Janováč .
Počet diváků: 98. Rozhodčí: ČERNOVSKÝ Martin - HERMAN Jiří (N), DAREBNÍK František (N).