4.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

Další výhra pro Rymice

2. D. Paták , 39. Č. Čada , 43. D. Paták - 52. M. Bačík (vl.)
3

Rymice na domácí půdě přivítaly Němčice a stále zůstávají v soutěži stoprocentní

Rozhodlo se během první půle

Domácí Rymice měly skvělý vstup do utkání, hned ve 2. minutě skóroval z přímého kopu Dominik Paták, který vypálil doprostřed brány a brankáři hostů Davidu Vajdovi míč proletěl mezi rukama a tento gól šel tedy na jeho účet. Skóre tak bylo 1:0. Svému týmu brankář Vajda zavařil ještě více hned 3 minuty na to, v 5. minutě, když šel Čada sám na bránu a Vajda ho fauloval mimo vápno, a tak brankář hostů viděl červenou kartu a do branky musel jeden z hráčů Němčic, protože na střídačce neměli náhradního brankáře. Němčice byly i přesto, že jich bylo o jednoho míň, více na míči a dostávaly se do šancí. Musel se vyznamenat i brankář Dubický, když si jeden z hráčů Němčic všiml jeho vysokého postavení a zkusil to z dálky, ale Dubický předvedl dobrý zákrok a zabránil vyrovnání. V 39. minutě se na hranici vápna dostal k míči hráč domácích Čeněk Čada, který krásnou střelou zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Do poločasu se prosadil ještě znovu Dominik Paták, který po dobré přihrávce jen uklízel míč do branky a tak bylo skóre 3:0 a o vítězi již bylo rozhodnuto.

Hostům se povedlo už jen snížit

Po změně stran hosté začali dobře a tlačili se za gólem, důrazem dotlačili domácího Bačíka k vlastnímu gólu a skóre bylo tedy 3:1. Po tomto gólu se snažili hosté dostat k dalším gólům, ale to se jim nedařilo, naopak to nabídlo Rymicím šance, kvůli otevřené obraně Němčic. Domácí si vytvořili ještě nejméně 3 jednoznačné gólové šance. Jednou šel Hejkerlík sám na brankáře, udělal mu kličku, ale brankář vystihl stranu, a tak už pak zakončení nebylo tak dobré a míč se nedostal do branky. Následně šel znovu sám na branku tentokrát Tomáš Marek, taky zvolil kličku, ale gólman ho vychytal. Do třetice se ještě domácí dostali do šance, ale obránci se povedlo z brankové čáry vykopnout míč a tak se skóre neměnilo. Zápas skončil 3:1 a domácí tak stále procházejí soutěží bez ztráty bodu.

Rymice
Oral: Sobotní zápas s Němčicemi u nás vycházel na hody, takže jsme našim fanouškům chtěli dopřát hezké odpoledne tím, že získáme 3 body s velmi těžkým a zkušeným soupeřem. Zápas jsme odstartovali velmi dobře, kdy hned ve druhé minutě si Paták postavil míč k volnému přímému kopu z nějakých 20 metrů a ranou doprostřed brány prostřelil brankáře, kterému propadl míč mezi rukavicemi a vedli jsme tak 1:0. Hned v páté minutě vypíchl Čada hostujícímu brankáři míč, který s ním dlouho váhal, ten jej následně podrazil a dostal tak červenou kartu. Do brány si tak musel stoupnout jeden z hráčů Němčic a nutno říct, že si vedl lépe než brankář Vajda. Němčice, přestože hráli o deseti, byly lepší na míči, především díky skvělému Michalovi Olšovi a našemu slabému presinku, kdy ikdyž jsme měli početní převahu, nedokázali jsme soupeře presovat dostatečně aktivně a dostávali jsme ho tak do hry. Zkušené Němčice neskládali zbraně. Důležitým okamžikem byl skvělý zákrok brankáře Dubického, který vytáhl pokus hostujícího hráče, který si všiml vysokého postavení Dubického a pokusil se ho střelou z dálky překvapit. Dubický se ale nachytat nenechal a nedopustil srovnání stavu na 1:1, což bylo v dané fázi zápasu důležité, jelikož Němčice se postupně dostávali do hry. Ke konci prvního poločasu se dostal na hranici šestnáctky k míči Čada a famozní střelou přesně do rohu pravého horního rohu brány vymetl šibenici a dostal nás do vedení 2:0. ve 43. minutě se překrásnou kombinací ve velkém vápně Němčic k míči dostal Čada, přihrál před bránu Patákovi a ten pohodlně uklízel míč do brány a zvýšil tak na 3:0. V druhém poločase měly Němčice opět větší držení míče, výraznější šanci si ale nevypracovali především díky důslednému bránění a zastupování našich hráčů. Díky aktivitě Němčic směrem dopředu a pokusům o snížení, se v jejich obraně tvořily okénka, která jsme se snažili využít a hrozit z brejků. Díky zbrklosti a špatnému řešení před brankou jsme ale trestuhodně zahodili hned tři tutovky, kdy nejdřív Hejkerlík běžel sám na brankáře, udělal mu kličku, jenže ten jeho směr vystihl a následné zakončení už postrádalo větší razanci a umístění. Poté dostal míč před bránu Tomáš Marek, místo zakončení však rovněž zvolil kličku a brankář mu šanci zhatil. Průnik Patáka a následné přehození brankáře pak vykopával z brankové čáry obránce hostů. Skóre, byť by si zasloužilo být vyšší, tak z naší strany zůstalo na číslovce 3, což znamenalo, že ze zápasu jsme vytěžili body o stejné hodnotě, nutno říct ale, že výkonem jsme se nijak nevyznamenali. V letošní sezóně jsme předvedli zatím nejhorší výkon a nebýt katastrofálního výkonu brankáře Vajdy, kdo ví jak by zápas skončil. Před Němčickými hráči tak nezbývá, než smeknout, za výkon, který předvedli proti početní převaze. Navíc s věkovým průměrem, který tým Němčic má. My se naopak musíme ze zápasu co nejvíce poučit, nasbírat co nejvíce zkušeností a v dalších zápasech především zlepšit mezihru a efektivitu před brankou. Každopádně za vítězství jsme rádi, hráči ho jako vždy odedřeli a na hody získaly všechny tři body. Navíc třešničkou na dortu bylo i to, že se našemu kapitánovi Tomáši Petrskovskému v Sobotu narodil syn Damián a tak jsme rádi, že jsme jemu a mamince Šárce mohli dopřát jako dárek tohle sladké vítězství.