3.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

Lubné se podařilo obrátit nepříznivé skóre v Žalkovicích

42. V. Pospíšil (p.) - 55. M. Ančinec (p.) , 67. M. Ančinec , 84. B. Železník
2

Domácí po první půli vedli 1:0, ale Lubná dokázala zápas otočit a vyhrát 3:1

Domácí podržel brankář a díky penaltě šli do vedení

Žalkovice v posledním zápase podlehly rezervě Morkovic 8:1, a tak si v prvním domácím zápase sezóny chtěli spravit chuť proti Lubné. Lubné se start do sezóny naopak povedl a do sezóny vstoupily dvěma vítězstvími, nad Pravčicemi a loňskými mistry z Němčic. Do Žalkovic přijeli s jediným cílem: odvést si všechny tři body. I přesto, že byli v první půli více na míči, tak se jim dlouhou dobu nedařilo dostat do větší gólové šance. V 37. minutě se zákrokem na brankové čáře vytáhl brankář Žalkovic, Radim Krejčí, který zabránil gólu vyražením střely před sebe, Lubná se ještě dostala k dorážce, ale tenhle pokus skončil na tyči. Ve 42. minutě fauloval jeden z obránců Lubné ve vápně a domácí zahrávali pokutový kop. Václav Pospíšil poslal brankáře na druhou stranu a domácí vedli 1:0.

Ančinec velel obratu

Od začátku druhého poločasu hráči Lubné dostávali domácí pod tlak, ale v obrovské šanci se ocitl i hráč domácích Eduard Petřík, který šel v 51. minutě sám na branku, ale trefil jen brankáře. V 55. minutě nastřelili útočník Lubné Marek Ančinec jednoho z domácích do ruky v pokutovém území a i hosté kopali pokutový kop. Sám Marek Ančinec neomylně proměnil a stav byl 1:1. Lubná si vytvářela čím dál víc šancí a v 67. minutě po centru ze strany od Ondřeje Kašíka vstřelil zcela nehlídaný Ančinec z voleje svůj druhý gól a Lubná šla do vedení. V 84. minutě ještě skóre upravil na konečných 3:1 Bronislav Železník hlavičkou do zpola odkryté brány a hosté si už své vedení pohlídali a odvážejí si ze Žalkovic další tři body do tabulky. Zatím ještě tedy neztratili ani bod, naopak Žalkovice čekají v nové sezóně na první body.

Sokol Žalkovice
Ján Horký (Vedoucí mužstva): V prvním poločase jsme s favorizovaným soupeřem drželi krok díky skvěle organizované obraně a díky nedisciplinovanosti soupeře jsme se dostali z penalty do vedení. Ve druhém poločase našim klukům docházely síly a po třech chybách v obraně jsme dostali tři góly. Přesto hodnotím výkon našeho týmu jako velmi dobrý a je příslibem do dalších kol.

R. Krejčí [-] - T. Janečka [-] , V. Němčík [-] , E. Petřík [-] , T. Netopil [-] , H. Netopil [-] , V. Pospíšil [-] , M. Mrázek [-] , D. Otáhalík [-] , M. Janečka [-] , F. Horák [-]

FK Lubná 1959
J. Marák [-] - B. Železník [-] , M. Rybenský [-] , A. Makový [-] (46. P. Kulcsár [-] ) , P. Chýla [-] , O. Kašík [-] , I. Havlík [-] , M. Ančinec [-] , J. Komárek [-] , M. Horák [-] , M. Konečný [-] (73. D. Bačinský [-] )

ŽK: 44. P. Chýla , 48. D. Bačinský , 57. P. Kulcsár , 70. M. Horák .
Hráči zápasu: E. Petřík - M. Ančinec .
Místo: Žalkovice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: BRTNÍČEK Miloslav - HORKÝ Josef Ján (N), CHÝLA Bohumil (N).