3.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Rymice si z Pravčic odváží všechny tři body

2

Rymice zažily snový první poločas, ve kterém se rozhodlo o vítězi. Ve druhém už došlo jen ke kosmetickým úpravám skóre.

5 gólů do sítě Pravčic

Rozjeté Rymice přijely do Pravčic, které v této sezóně stále čekají na první body. Hned od začátku utkání bylo jasné, kdo bude v zápase udávat tempo a už v 8. šly Rymice zásluhou krásné individuáklní akce Čady do vedení. V 10. minutě přidaly Rymice druhý gól po přihrávce Čady na zadní tyč, kde míč do brány uklízel volný Blažek. Poté se hosté na dvacet minut gólově utišili, ale stále byli na míči a v 31. minutě vstřelil Marek Měrka třetí gól Rymic z protiútoku, kdy ho kolmicí vyslal Dominik Paták. Právě Marek Měrka přidal během deseti minut další dva góly, zkompletoval hattrick a upravil poločasové skóre na 5:0. Ve 41. minutě dostal domácí hráč Antonín Novák po faulu zezadu červenou kartu, když jeden z rymických běžel sám na branku. To bylo v prvním poločase vše

Prostřídání a uklidnění hry

Do druhého poločasu Rymice prostřidaly, protočilly hráče na různých postech, zkrátka experimentovali, o výsledku již bylo rozhodnuto. Přecejen v 57. minutě ještě Jakub Blažek vstřelil svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 6:0. Pravčice se snažily hrát ve druhém poločase z více zajištěné obrany, což se jim dařilo, protože přišel už jen jeden gól do jejich sítě narozdíl od hrůzné první půle. Hráči Pravčic si vytvořili pár slibných protiútoků, ale nic z toho nebylo až na jeden v poslední minutě zápasu, kdy sám na brankáře Rymic šel Ondřej Janováč a snížil na konečných 6:1.

Pravčice
Tobolík: Dobrý vstup do zápasu jsme nedokázali využít a následně jsme předvedli nejhorší výkon za celé působení v okresním přeboru plné laxního přístupu, nezodpovědnosti a nekoncentrovanosti, kterému odpovídal i poločasový stav 0:5. Druhý poločas jsme hráli již v deseti z více zajištěné obrany a chtěli využít protiútoků, který jsme alespoň jeden využili. Pokud se budeme prezentovat podobnými výkony tak moc bodů nenasbíráme. Výkon Rymic byl velmi kvalitní a přímočarý.

Rymice
Oral: V dnešním zápase na složitém terénu jsme měli výborný vstup. Dali jsme dva rychlé góly a kontrolovali utkání. Výbornou koncentrací jsme soupeře do ničeho nepouštěli a postupně v prvním poločase vstřelili celkově 5 gólů. Především spolupráce Čada, Měrka, Blažek a Hejkerlík doplněná Patákem, fungovala na výbornou. V druhém poločase jsme hodně prostřídali a především zkoušeli hráče na jiných postech, než jsou zvyklí, což se projevilo na našem výkonu v druhém poločase. Celkově dnes musím ale tým pochválit. Kluci předvedli výborný výkon a na jejich fotbal byla dnes radost pohledět.

Pravčice
F. Bucha [-] - A. Novák [-] , D. Zapletalík [-] , M. Želizňák [-] (46. J. Tobolík [-] ) , O. Timan [-] - D. Lukeš [-] (61. D. Lukeš [-] ) , O. Janováč [-] , T. Kocman [-] , J. Miklík [-] - D. Svrček [-] (46. J. Zapletal [-] ) , D. Jetelina [-]

Rymice
M. Krejčí [-] - D. Ševčík [-] (27. J. Ševčík [-] ) , M. Měrka [-] , Č. Čada [-] (46. T. Marek [-] ) , J. Hejkerlík [-] , J. Blažek [-] (74. R. Matuška [-] ) , D. Paták [-] , R. Doležel [-] , D. Mlčák [-] , T. Petrskovský [-] (59. R. Machovský [-] ) , M. Bačík [-]

ŽK: 87. J. Zapletal - 35. D. Paták , 55. T. Petrskovský , 71. D. Mlčák , 87. J. Hejkerlík . ČK: 41. A. Novák .
Hráči zápasu: J. Blažek , Č. Čada , M. Měrka .
Místo: Pravčice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: BENEDIKT Ondřej - MUCHA Pavel, ZELINKA Jiří.