12.kolo, Jihomoravský | Blansko | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Vavřinec poprvé padl, prvním přemožitelem se stal Kořenec

5. P. Papoušek , 20. R. Učeň , 49. R. Učeň , 50. T. Mucha , 57. R. Učeň - 29. K. Dvořák , 68. M. Štrof , 69. V. Kovařík , 86. M. Hudec (p.)
11

Letošním prvním přemožitelem Vavřince se stal Kořenec. Na domácí půdě se mu podařilo zkrotit hosty a o jeden gól dokázal vyhrát.

Domácí šli hned do vedení

Hned v úvodu se po nákopu dostal k míči Učeň. Přesná nahrávka a prázdná brána pro Papouška. 1:0 20. minuta přinesla dost podobnou situaci, ale v opačném provedení. Nákop na Papouška, který předložil před prázdnou bránu Učňovi. 2:0 Ve 29. minutě se hostující Dvořák postavil k přímému kopu a trefil jej náramně a snížil na 2:1.

Bylo zaděláno na drama

Po změně stran se dostal do úniku Učeň a neomylně poslal míč k tyči a upravil skóre na 3:1. Hned z následující akce dostal míč na hranici penalty Mucha a rozjásal domácí fanoušky. 4:1 V 57. minutě však dostal další příležitost Učeň. Krásné kombinace v útoku se střídali a tuhle zakončil přesně a dokončil tak hattrick a zvýšil na 5:1 Následnou šestou branku neuznal rozhodčí skrze sporný ofsajd. Vavřinec však nesklonil zbraně a započal obrat. V 68. minutě se z dálky napřáhl Štrof a vymetl šibenici Kosiarského. 5:2 O minutu později střílel z dálky Kovařík a tečovaná střela skončila přímo u tyče a snížil na 5:3. V 86. minutě se dopustil faulu ve vápně Buráň a hosté zahrávali penaltu. Na dvakrát ji proměnil Hudec a schylovalo se k dramatickému konci. Neuvěřitelní hosté způsobili několik zranění domácím svoji hrou v závěru. Nakonec však domácí dokázali ubránit vedení a jsou tak prvním týmem, který dokázal zdolat Vavřinec.

Sokol Kořenec
Adam Přikryl (hráč): Od první minuty jsme byli lepším týmem a vypracovali si dvougólový náskok. Hosté měli jednu šanci ze standardní situace, kterou využili. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit v podobném tempu což se nám podařilo a dokázali jsme dát další 3 góly. Bohužel jsme nezvládli závěr zápasu a naše vlastní chyby nás málem připravili o jasný výsledek. Z toho si musíme vzít ponaučení do dalších zápasu a uvědomit si, že musíme hrát až do konce.

P. Kosiarský [-] - P. Šmída [-] , Š. Kopecký [-] , H. Svoboda [-] , L. Kejík [-] - D. Rosenberg [-] (76. F. Buráň [-] ) - T. Mucha [-] (80. E. Schulze [-] ) , P. Papoušek [-] , A. Přikryl [-] (25. J. Polívka [-] ) , R. Učeň [-] , M. Jelínek [-]