11.kolo, Jihomoravský | Blansko | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Po ztrátě v Bořitově se Svitávka zvedla a nedala domácím šanci

10

Svitávka zavítala do Letovic a odnesla si ze zápasu všechny body. Domácím až na penaltu nedali moc šancí ke skórování a odjeli s jasným náskokem

Poločas o dvě branky

Zápas začal výborně a brzy hosté otevřeli zápas prvním gólem. Domácí následně zahrozili, ale pohlednou střelu do šibenice brankář Pavel ještě lepším zákrokem vyraží na roh. Následně se hostím podařilo rychle odpovědět a z dalšího rychlého útoku se přesně prosadilTomáš Prudký. Domácí byli ale také nebezpeční a hrozili, především ze standartek. Po jedné takové došlo ke střetu hostující brankáře s útočníkem soupeře a rozhodčí pískl penaltu, kterou Karel Stehlík proměňuje. Na hostující výkon ale snížení ve skóre nepůsobilo a dál hráli jejich hru. Což neslo opět brzy ovoce. Tomáš Kamenický po další akci trefil břevno a následně Tomáš Novák zvýšil na 1:3.

Skóre se jen upravovalo

V poločase došlo k nucenému střídání, když ze hry odešel Tomáše Kamenického se zraněním v oblasti rameního kloubu. Diagnóza vůbec není příznívá a Tomáš si už na podzim bohužel nezahraje. Druhý poločas začal pro hosty nejlépe jak mohl a hned v 1. minutě druhého dějství sólovou akcí přes půlku hřiště zvýšil Filip Chloupek na 1:4 a dalo se říci, že je rozhodnuto. Ke konci se prosadil ještě pátou brankou v domácí síti Taras Choruk a uzavřel dnešní brankový účet.

Svitávka
Martin Pavel (trenér a brankář): Po bodové ztrátě s Bořitovem, jsme ukázali jako tým skvělou reakci a venkovní zápas v Letovicích skvěle zvládli. Po jednom z nejlepších výkonů podzimu si odvážíme zaslouženě všechny 3 body. Pochvalu zaslouží celý tým za dnešní výkon, ale také brankář domácího týmu David Chmelíček, který zejména ve druhém poločase pochytal spoustu šancí Moravanu a i přes inkasovaných 5 gólů podal vynikající výkon. My věříme, že na tento výkon v závěru sezóny navážeme už následujícím těžkém domácím zápase s Vranovou. Všichni fanoušci jsou opět srdečně k předposlednímu domácímu utkání zváni.