8.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

Rožná vybojovala další důležité vítězství

5. M. Navrátil , 20. T. Sýkora , 58. J. Kroupa (p.) - 72. J. Krčál
21

V 8. kole hrála Rožná doma, když přivítala rezervu Měřína.

Rožná začla dobře

Rožné se do tohoto zápasu vstup vysloveně povedl. Už v 5. minutě totiž první gól vsítil Marek Navrátil. Na něj ve 20. minutě dokázal navázat Tomáš Sýkora, který už zvýšil dokonce na 2:0. Díky tomu, že domácí ve hře nepolevili, tak si tento dobrý náskok dokzálaly udržet až do přestávky a měli tak dobře nakročeno k vítězství. Nutno říci, že také toto vedení bylo zasloužené, možná je to i kvůli tomu, že v Rožné hrají na malém hřišti, na kterém nejsou hosté až tak zvyklí.

Gól z penalty, snížení hostů

Ve druhém poločase domácí dokázali náskok hlídat, navíc v 58. minutě mohla Rožná kopat penaltu, kterou proměnil Jiří Kroupa a zdálo se, že už Měřín se na nic nezmůže. Ale hosté přece jenom trochu začali zatápět, ale domácí v bráně podržel jistý gólman Jan Mrňous. Hosté se tak dočkali snížení až v 72. minutě, navíc to byl jejich jediný gól. Po tomhle si Rožná v pohodě došla pro vítězství a pro další důležité body do tabulky.

SK Rožná
Jiří Kroupa - hráč: Začali jsme dobře a po 20 minutách vedli 2:0, což byl i výsledek poločasu. A podle mě zaslouženě, první půlku jsme byli lepší a hosté si moc šancí nevypracovali, možná i kvůli nutnosti aklimatizace na našem malém hřišti. Ve druhé půli jsme ještě zvýšili náskok z penalty, ale Měřín se zvedl a začal nám dost zatápět. Naštěstí z toho byl jenom jeden gól v naší síti i díky jistým zákrokům našeho gólmana, který nás několikrát podržel. Takže z toho byla další důležitá výhra v řadě proti velmi kvalitnímu soupeři. Hráč zápasu: Jan Mrňous