12.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2023-2024

--

--

--

--

Stovka diváků sledovala branky zkušených matadorů. Trojanovice si v důležitém zápase poradily s Vlčovicemi.

15

Sobotní odpoledne slibovalo zajímavý souboj sousedů ze spodku tabulky. Utkání nakonec dopadlo lépe pro trojanovické, kteří si po jednoznačném průběhu připisují důležité tři body do tabulky.

Motúz pochytal, co se dalo. Brance Sládečka ale nezabránil.

Zkušené Trojanovice měli na své kontě dvě výhru, hostující Vlčovice pouze jednu. Utkání sledovala téměř stovka přítomných diváků. A právě potřebnou fotbalovou zkušenost prokázali trojanovičtí v úvodních minutách utkání. První poločas měli zcela pod svou kontrolou a brzy se dostali začali dostávat do větších šancí. Už v 7. minutě poslal svou střelou domácí do vedení velezkušený Radim Sládeček - 1:0. Vlčovičtí viditelně nebyli ve své kůži a brzy začali zbytečné ztrácet důležité míče. Několika skvělými bloky se ale jejich obrana prokázala, stejně jako brankář Michal Motúz. Trojanovičtí tak nabídnuté šance nevyužívali a do šaten museli jít pouze za jednobrankového vedení.

Penalta odpor hostí definitivně zlomila.

Poločasová přestávka, i díky brzkému střídání Lukáše Maruchniče za mladého Petra Matěje Horáka na straně hostí, personální změny nepřinesla. Druhé dějství začalo opět lépe pro domácí. Hned po deseti minutách došlo k faulu jednoho z trojanovických útočníků v pokutovém území. K penaltě se postavil sedmačtyřicetiletý Radim Špaček a překonal Motúze podruhé - 2:0. Hostující trenér Koval se snažil hru oživit nasazením útočníka Matěje Hrnčárka za Jakuba Siweho. Naopak domácí ještě přitvrdili a do hry poslali Adama Šušlu a nebezpečného Jaroslava Myšinského. V 76. minutě navíc navýšil vedení trojanovických na rozdíl tří branek Roman Vaverka - 3:0. Závěrečnou čtvrtou tečku uštědřil hostům svým druhým gólem v utkání Radim Sládeček - 4:0. Závěr už si domácí zkušeně pohlídali.

FC Vlčovice - Mniší
Jan Koval, trenér: Tato velmi zkušená trojice v podstatě rozhodla zápas. Nám takoví hráči chyběli a chybí. Nebyl nikdo, kdo by pozvedl prapor. Jsem zklamaný, ani moc nemám koho pochválit, ten výkon byl slabý. Snad jen brankář Motúz, který ještě v den zápasu dopoledne stihl i volejbalový zápas, nás hodně držel, nebýt jeho zákroků, tak už v poločase je to 0:4. Musíme se dát dohromady a zkusit překvapit teď doma se Stachovicemi. (zdroj: Kopřivnické noviny)

TJ Sokol Trojanovice I.
D. Antoš [-] - P. Zdarsa [-] , J. Štefek [-] , D. Drozd [-] , P. Skoupil [-] (60. A. Šušla [-] ) , T. Janáč [-] (67. D. Petrželka [-] ) , R. Vaverka [-] (79. J. Nárožný [-] ) , R. Sládeček [-] , D. Houšťava [-] (60. J. Myšinský [-] ) , R. Špaček [-] , R. Kaša [-]

M. Motúz [-] - D. Harabiš [-] , P. Chytil [-] , D. Kučera [-] , V. Balcárek [-] (75. R. Palacký [-] ) - J. Rusnyák [-] (75. D. Koleček [-] ) , R. Balcárek [-] , J. Siwy [-] (55. M. Hrnčárek [-] ) , M. Růžička [-] , L. Maruchnič [-] (37. P. Horák [-] ) - A. Geryk [-]

ŽK: 15. T. Janáč , 50. P. Zdarsa - 50. A. Geryk .
Počet diváků: 97. Rozhodčí: RITTER Jakub - SRNĚNSKÝ Lukáš (N), GAJDUŠEK Roman (N).