5.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2023-2024

--

Osm kulí jako v Jistebníku. Domácí tým si poradil se Spálovem.

28. J. Tilscher , 30. J. Tilscher , 37. D. Dub , 61. A. Kropka , 62. A. Kropka , 66. D. Dub , 78. J. Tilscher (p.) , 79. J. Tilscher - 43. P. Pop
14

Sobotní utkání mezi domácím týmem Jistebníka a družstvem Spálova nabídl vzrušující okamžiky a řadu gólů. Jednoznačně vítězným způsobem z něj vyšlo domácí mužstvo, které Spálovu nasázelo osmičku.

Utkání před přestávkou zdramatizoval Pop

Přes léto přestavěný domácí tým v úvodních třech kolech posbíral šest bodů. V posledním zápase jej přehrála Ostravice, která si s jistebnickým výběrem poradila v poměru 5:2. To hosté byli v odlišné situaci. Jedniný bod za remízu 1:1 s Klimkovicemi znamenal, že hosté potřebují v následujících kolech pořádně zabrat, aby se vyhnuli bojům ve spodu tabulky. Sobotní zápas se hrál před skromnou kulisou. Utkání přihlíželo 83 diváků. První poločas začal dominantním výkonem domácích. Nebylo jim však příliš dáno se prosadit do sítě Miroslava Kostky. Zlom přišel ve 28. minutě. Po krásné střele se prosadil Jaroslav Tischler - 1:0. O pouhé dvě minuty později přidal Jaroslav Tischler i svou druhou branku, posílajíc domácí tým do dvoubrankového vedení - 2:0. Hra byla zcela pod kontrolou domácího mužstva. V 37. minutě šli domácí do trojbrankového vedení po střele Davida Duba - 3:0. Nicméně tým Spálova nechtěl zůstat pozadu. Hosté snížili po brance Patrika Popa, což naznačovalo, že utkání ještě není zcela rozhodnuto - 3:1.

Úvodní tlak domácí přečkali, Tischler střílel o sto šest

Po přestávce se Spálov snažil zvrátit průběh zápasu a na začátku druhého poločasu zvýšil herní tlak na domácí Jistebník. Střídáním Kubici za Remeše občerstvil síly a úvodním minuty druhého poločasu tak patřily spálovským. Nicméně nejen že se domácí tým ubránil, ale také postupně zvyšoval tlak a nakonec i své vedení. V 56. minutě došlo ke střídání v domácím týmu, kdy ze hřiště odešel L. Andrys a na hřiště nastoupil A. Kropka. A právě střídající Adam Kropka zajistil svému týmů ještě větší náskok. Pět minut po svém příchodu na hřiště zvýšil skóre utkání na 4:1. Adamu Kropkovi ale jeden gól nestačil. O minutu později přidal i ten druhý a náhrada Petra Martinovského tak lovila míč ze sítě popáté - 5:1. Hosté ze Spálova působili v té chvíli značně odevzdaným dojmem. Branky tak do sítě golmana Kostky padaly rychle jako Jan Kraus z pódia v legendárním klipu z vyhlašování Miss 2009. V 66. minutě se znovu prosadil David Dub, zvyšujíc skóre na 6:1. V 78. minutě pak byla nařízena penalta ve prospěch domácího týmu za podražení soupeře zboku, k:terou s přehledem proměnil Jaroslav Tischler - 7:1. Ten si zápas vyloženě užíval. O minutu později přidal svůj čtvrtý gól a uzavřel konečné skóre na výsledku 8:1.