4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

Staroměstští sobotní zápas jednoznačně opanovali. Jablunkovu nasázeli devítku.

10. L. Boček , 32. A. Fojtík , 36. T. Baran , 38. M. Dušík , 58. L. Boček , 60. T. Baran , 65. T. Baran , 67. T. Baran , 87. D. Halabica - 20. M. Bartnicki
14

Sobotní utkání přineslo souboj dvou týmů ve zcela opačném rozpoložení. Staroměstští nakonec potvrdili roli favorita a z domácího utkání si odnášejí všechny tři body.

Čtyři branky za poločas znamenaly konec nadějí pro Spartak

Domácí chtěli v duelu v pořadí třetího kola navázat na skvělé výkony z úvodu sezóny. Ve dvou kolech neztratili ani bod. To hosté měli starosti zcela opačné. Po domácí porážce s Lučinou se jim nepovedl ani výjezd k nováčkovi z Kopřivnice, kde jim Tatra nasázela "bůra". Staroměstští se takřka dvěma stům padesáti fanouškům představili v lehce pozměněné sestavě. Trenér Radomír Hlaváč tak poslal na hřiště od začátku například Libora Pavelu či Jakuba Buchlovského.

Domácí i přesto od začátku dirigovali tempo utkání. Staroměstští se během úvodních pěti minut dostali do třech velmi zajímavých příležitostí. Nejdříve se po průnikové přihrávce Tomáše Barana ocitl za jablunkovskou obranou Přemysl Glembek. Své zakončení ale uspěchal a míč netrefil ideálně. Druhou šanci připravil také Tomáš Baran, když míč zatáhl po pravé straně a přihrávku načasoval přesně před odkrytou bránu nabíhajícímu Lukáši Bočkovi. Bočkova dorážka skončila pouze na rohovém kopu. Z následného rohového kopu se dostal k hlavičce Adam Fojtík. Mířil ovšem vysoko nad. Domácí ale v aktivním pojetí pokračovali a odměnou jim byla branka v 10. minutě. Po dlouhém nákopu se k míči dostal Boček. Míč v běhu pod kontrolu nedostal a byl nucen ještě přihrávat na roh šestnáctky Patriku Vyvialovi. Jeho zpětná přihrávka ale Lukáše Bočka našla a ten se již v zakončení nemýlil - 1:0. Domácí v další destiminutovce nejspíše podlehli uspokojení a ta proto patřila spíše pokusům Spartaku o vytváření šancí. V 15. minutě se do samostatného úniku řítil Bartnicki. Než ale stačil zakončit, míč mu skvěle vypíchl brankář Smolík. Ledová sprcha pro domácí přišla až ve 20. minutě. Hosté využili chybnou rozehrávku domácích a sérií krátkých přihrávek se dostali až k pokutovému území, kde míč nacentroval Filip Chrascina na přední tyč pro zakončujícího Mateusze Bartinckiho - 1:1. Staroměstským se ale povedlo z inkasované branky otřepat. Střelu Barana ještě skvěle vytáhl brankář Pindor na roh. Stejně tak se neujala ani dalekonosná střela Fojtíka. Domácí odpověděli až po standartní situaci ve 32. minutě. Míč se odrazil příhodně pro Přemysla Glembka, který míč po pravé straně zatáhl a poté pod sebou našel kopačku Adama Fojtíka, který si se zakončením skvěle poradil - 2:1. Domácí druhá branka definitivně uklidnila. Ve 36. minutě předvedli skvělou akci po levé straně, odkud si míč do středu navedl Boček a krásnou prostrkávačkou připravil míč ke střele Tomáši Baranovi. Staroměstský ostrostřelec formu potvrdil a Pindor lovil míč ze sítě potřetí - 3:1. Spartak začal kupit chyby a domácí se lacino dostávali ke standartním situacím. Ve 38. minutě se po jednom z rohů dostal k centru Buchlovský. Jeho centr za sebe ještě prodloužil Fojtík, aby jej do branky nakonec dostal hlavičkou zakončující Martin Dušík - 4:1. Už o poločasové přestávce tak bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Oba týmy odcházeli do šaten za stavu 4:1 pro domácí.

Baranův hattrick a horrorová desetiminutovka pro hosty

I vzhledem k nižšímu počtu hráčů na lavičce hostí a spokojenosti na straně domácích se personální poločasové změny nekonaly. Prvních pět minut druhého dějství se hrálo především mezi oběma vápny. Až v 51. minutě se po rychlém protiútoku dostal do samostatného úniku Boček. Svou pravačku ale při zakončení vytočil až příliš. O tři minuty později po rohovém kopu hlavou ideálně netrefil míč Papaj. Domácí bavili sebe i diváky. V 58. minutě zakončil skvělou akci po ose Dušík-Vyvial-Boček třetí jmenovaný. Lukáš Boček přidal z hranice malého vápna svůj druhý gól v utkání - 5:1. Netrvalo to ani dvě minuty a tribuny se rozjásaly pošesté. Míč za obranu z kopačky Libora Pavely odhlavičkoval hostující stoper Świerczek pouze k volnému Tomáši Baranovi - 6:1. V 65. minutě našel střídající Šimek pod sebou opět volného Tomáše Barana, který završil hattrick - 7:1. Horrorovou desetiminutovku pro Spartak dokonal opět Baran. Krásným pasem za obranu jej našel Adam Fojtík. Ojedinělou akcí se prezentovali také jablunkovští, ale pokus z 69. minuty Smolik zlikvidoval. V 87. minutě po další krásné přihrávce Fojtíka uzavřel skóre na konečných 9:1 Daniel Halabica

První SC Staré Město
Radomír Hlaváč, trenér: Dnešní zápas se musel divákům zamlouvat. Viděli deset gólů z toho devět v síti soupeře. Do utkání jsme vstoupili aktivně a už po pěti minutách jsme se dostali do tří velkých šancí. Ty jsme však nepřetavili v góly. V desáté minutě se nám to už povedlo. Po vstřelené brance se asi do hlav hráčů dostala taková ta myšlenka, že je hotovo a nám se nemůže nic stát. Jenže opak byl pravdou. Soupeř po naší nedůslednosti a podcenění situace z ojedinělé akce vyrovnal. Trvalo nám deset minut, než jsme se s tím herně srovnali. Uklidnila nás branka na 2:1 a do poločasu jsme stihli přidat ještě dvě. Druhý poločas už byl jednoznačně v naší režii. Na klucích byla vidět chuť do hry a hlad po gólech. To se taky postupně projevovalo na narůstajícím skóre v náš prospěch. Výsledek je pro nás příjemný a za výkon kluky chválíme. Zápas je už ale za námi a i přes vysokou výhru nám ukázal některé věci, na kterých musíme v týdnu zapracovat a dobře se připravit na další utkání, které hrajeme v neděli v Bystřici. Chtěl bych vzkázat našim fanouškům: „ Přijďte nás do Bystřice podpořit v co největším počtu. Budeme vás potřebovat“.

D. Smolík [-] - V. Kaňok [-] (61. D. Forch [-] ) , P. Vyvial [-] (65. F. Tomančák [-] ) , M. Dušík [-] (65. O. Šimek [-] ) , T. Baran [-] (67. J. Blažek [-] ) , L. Pavela [-] , P. Glembek [-] , A. Fojtík [-] , D. Papaj [-] , L. Boček [-] (65. D. Halabica [-] ) , J. Buchlovský [-]