1.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Planá v úvodním duelu sezóny dělila body se Stodem

50. D. Sovka - 77. M. Douša (p.)
13

V premiérovém utkání letošního ročníku  1.B třídy skupiny A se střetli týmy Planá a Stod. Toto vyrovnané utkání, které se konalo na horké půdě v Plané, skončilo remízou 1:1. Diváci, kterých pořadatel napočítal 65, se mohli těšit z velmi zajímavé fotbalové bitvy.

Poločas přinesl vše, jen ne branku

Prvních 45 minut boje přineslo jak herně, tak statisticky, velmi zajímavé utkání, kterému poločasový bezbrankový stav vlastně odpovídal předvedeným výkonům. Oba celky si dokázaly tvořit šance, které sice brankou mohli skončit, nicméně obranná práce obou týmů byla velmi dobrá, a tak se oba soupeři do šaten poroučeli bez jakékoli změny stavu utkání.

Branky ano, vítěz ne

I ve druhém poločase jsme se dočkali několika zajímavých akcí, z nichž dvě byly opravdu využity. Domácí fanoušci se mohli zaradovat v padesáté minutě, kdy se prosadil David Sovka, a otevřel tak střelecké konto tohoto hracího dne.

Hosté ale nic nevzdali, a podařilo se jim znovu vrátit vyrovnaný stav. O tuto změnu se v sedmasedmdesáté minutě postaral Matěj Douša, a definitivně tak rozhodnout o tom, že si oba soupeři rozdělí body.

Ve druhém kole soutěže se Planá představí na půdě B týmu Koloveče, Stod bude na své půdě hostit Klenčí.