28.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

Přestřelka v Návsí pro Milíkov, k vidění bylo 11 branek !!!

38. T. Pyszko , 84. L. Kantor , 85. R. Pyszko , 90. L. Kantor - 9. J. Lojek , 29. J. Lojek , 33. P. Kaleta , 35. J. Lojek , 39. P. Kaleta , 54. O. Mato , 62. J. Lojek
6

V předposledním kole hráči Návsí a Milíkova zakusili atmosféru derby za poměrně hojné účasti diváků. A ti rozhodně nedělní návštěvy areálu domácího SK nemuseli litovat. Zápas totiž od začátku až do konce nenudil a bylo k vidění mimořádných 11 branek.

Skvělý poločas od hostů

Milíkov začal skvěle. Na hostujícím týmu se projevil dvoutýdenní odpočinek v tom nejlepším slova smyslu. V 9.min otevřel svůj účet Jakub Lojek, který se prosadil z dorážky 0:1. Identická akce hostů přišla i v 29.min, zakončená opět Lojkem 0:2. Ve 33.min se po dlouhém autovém vhazování Krupky prosadil v situaci jeden na jednoho mladý Kaleta 0:3.

Pohledná akce hostů přišla záhy. Ve středu hřiště si několikrát vyměnila míč sehraná dvojice T. Sikora-Mato, druhý jmenovaný vyslal dobře nabíhajícího Labu, který vybídl přihrávkou pod sebe Lojka k hattricku, 4:0. Domácí však vzápětí využili jednu ze šancí, když se po nedůrazné hře hostující defenzivy prosadil Tomáš Pyszko 1:4. Jenže radost domácího týmu trvala pouhou minutu, když po dalekonosné střele Laby zakončoval po odrazu míče o horní konstrukci opět Kaleta. To byla poslední tečka za výživným prvním poločasem, 1:5.

Druhá půle byla stejně zajímavá jako první

Druhá půle byla stejně zajímavá a na první góly se nečekalo dlouho. V 54.min zahrával rohový kop T. Sikora, ten svým pasem na zadní tyč našel Ondřeje Mata, který krásnou střelou z voleje zvýšil již na 1:6. Konečné slovo na hostujícím účtu měl však autor hattricku Lojek, který přidal po dalším úniku gól na 1:7.

Tato branka však hosty dostala až do příliš velké pohody a domácí začali tento laxnější přístup trestat. Pro hosty naštěstí, se skóre začalo projevovat až v úplném v závěru. Do té doby tým Milikova podržel několika zákroky Hickel. Skóre se tak začalo měnit od 84.min, když se nejprve prosadil Ladislav Kantor. Ihned minutu na to se po šťastném odrazu prosadil hlavou Roman Pyszko. Gólovou estrádu zakončil v posledním momentu utkání opět Ladislav Kantor, který zakončoval po přihrávce do odkryté brány 4:7.

Zápas tak nabídl několik hezkých momentů na obou stranách, výhra hostujícího týmu je však zasloužená. Milíkov dominoval po většinu času hry. Derby tedy pro Milíkov.

SK Návsí
Roman Pyszko (asistent trenéra): ,, Zápas se rozhodl v 10 minutách v prvním poločase mezi 29- 39 minutou, kde jsme 4x inkasovali. Pak prohráváme 1:7 a mezitím SK Návsi neproměnilo 5 velkých šancí a v závěru to chybělo, když jsme korigovali až 84 min a nakonec je z toho prohra 4:7. Nejlepší hráči domácích Ladislav Kantor u hostů Jakub Lojek.´´

TJ Milíkov
Ondřej Mato (hráč): ,,Je to velice cenná výhra a rozhodně bych je neřadil mezi povinné. Návsí udělalo doma 27 bodů z celkových 31. Věděli jsme, že nemůžeme nic podcenit. Herně se nám dařilo, i přesto, že jsme dali 7 branek, mohli jsme jich ještě pár přidat. Posledních 10 minut zápasu je však přesná ukázka toho, jak bychom k tomu neměli přistupovat a je třeba si to zapamatovat do budoucna! Derby je však naše, stejně tak 3 body. Hráč utkání pro mě jednoznačně gólový Lojek, na kterého je vepředu spolehnutí!´´