25.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

Domácí Nebory si šly za vítězstvím a postupem již od první minuty !!!

5

Domácí neponechali nic v náhodě a svého soupeře přehrávali od 1.min, užili si tak již 4 kola před koncem postupové oslavy

Rozhodnuto již v prvním poločase

Domácí chtěli již po zápase slavit postup do 1B třídy a hosté se pro změnu přehoupnout do vrchní tabulky soutěže. Favorit tohoto zápasu byl, ale jasný. Suverénní Nebory si chtěly vychutnat oslavy postupu a od prvních minut si šli jasně za vítězstvím.

První gól padnul již v 6.min, kdy na hraně ofsajdu se střelou z blízka prosazuje Martin Konečný 1:0. Druhý gól opět z kategorie laciných. Hosté ve 12.min zahrávají standartní situaci, obránci hostů s myšlenkou,že se nemůže nic stát se jdou občerstvit. Rychle odvrácená standartní situace domácích a přenesení hry na druhou stranu kdy rychlík David Lipowski utekl obránci, předkládá míč Martinovi Konečnému a ten zvyšuje na 2:0.

Třetí gól byl obdobný, když ve 23.min po zablokované střele hostujícího Lukáše Jaracze, přichází rychlé přenesení hry domácích na druhou stranu a Tomáš Faruga zvyšuje již na 3:0. Nutno podoknout, že domácí v rychlosti přenést hru na druhou stranu a efektivně ji zakončit nemají v okresu konkurenci.

Pak vystrčili růžky i hosté, ale velkou šanci zahazuje hostující Tomáš Pyszko, kdy z 11metrů přestřeluje branku. A tak ve 35.min přichází čtvrtý gól, kdy po závaru okolo šestnáctky hostů a nedůsledně odkopnutém míči, se k němu dostavá kapitán Radek Mendrok, který tak upravuje skóre poločasu na 4:0.

Domácí skóre navýšili a nadělili si postup, hostům ,,kanára´´

Druhý poločas začal největší šancí hostů. Zcela osamocený Jiří Sikora na hranici šesnáctky si mohl vybrat kde pošle míč do brány, místo toho pouze trefuje gólmana domácích slabou střelou. A tak jak se střílí branky ukázal o pár minut později střelec David Lipowsky, ten si navedl si míč na svou levou nohu a nechytatelnou střelou vymetl levou šibenici 5:0. Což byla 100. vstřelená branka Nebor v soutěži! Skóre ještě uzavřel v 73min Marek Godfryd.

Domácí tak potvrdili roli favorita a zcela zaslouženě vyhráli jak dnešní zápas tak celou soutěž. 4 kola dokonce, tak mají nedostižný 13 bodový náskok na druhé Tošanovice.

Autor fotografií je Václav Rufer, děkujeme !!!

TJ Nebory
Václav Rufer (předseda): ,,Postupové utkání jsme zvládli na výbornou. Od prvních minut jsme si svým výkonem udržovali herní převahu a po vstřelených dvou gólech Konečného se utkání dohrávalo v poklidném tempu za podpory diváků, kterým bych chtěl tímto po děkovat. Blahopřeji také našim hráčům a celému vedení TJ, za docílení tak dlouho očekávaného postupu. Ne vždy se podaří postoupit a mít tak velký náskok. Je to zásluha dobré práce trenéra Jardy Chlebka a všech hráčů, kteří k tomu přistoupili cílevědomě. Je to dobře složená parta kluků, která si to odbojovala, ale ještě je třeba dohrát sezónu a začít se připravovat na další (nováčkouvskou). Je to další krok dopředu a v pravý čas, protože naše TJ slaví v tomto roce 60. let od svého založení. Hlavně je to odměna za dlouholetou práci z mládeží a hlavně rozvoje sportovního areálu.´´

Fotbal Písek
Jan Ligocki (hráč): ,,Hráče utkání za náš tým volím Szymona Michalíka. Přijel hned po svém dorosteneckém zápas, kde odehrál plných 90minut. V zápase v Neborech hrál na pozici stopera a svedl nespočet sprinterských soubojů s domácími rychlými hráči a vedl si výborně. Jinak bych chtěl vyzdvihnout celý tým domácích, který je level výše než zbytek okresu. Perfektně o sebe věděli a pro diváka byly jejich kombinace oku lahodící. Taktéž perfektně připravené hřiště včetně celého zázemí. Gratuluji soupeři k postupu do 1.B třídy.´´