21.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

Jánošíci ze Smilovic tentokrát odešli bez lupu

41. S. Mrozek , 45. M. Baran , 82. T. Jaworek , 87. D. Ryba
10

Tošanovice se musely mít na pozoru, protože přijeli Jánošíci ze Smilovic, domácí ale zápas měli pod kontrolou

Domácí udeřili až 2x před pauzou

Domácí se museli mít na pozoru. Přijeli totiž Jánošíci ze Smilovic, kteří oloupili na jaro jak Nebory tak i Janovice. Ovšem tentokrát hosté přijeli v polátané sestavě a tak museli vsadit na jim dobře známý ,,beton´´.

Tošanovice měli balón na svých kopačkách a diktovali tempo hry, ale dlouho dobře postavený obranný val hostů v prvním poločase, do ničeho vážnějšího domácí nepustil, kromě jedné vyložené šance.

Hosté, ale přece jenom chybu udělali a ve 40.min zbytečný faul před vápnem a z přímého kopu se krásně trefil Samuel Mrozek 1:0. Byl to zřejmě rozhodující úder. Domácí jakoby najednou přišli jak se mají dostat přes obranu hostů a ještě do poločasu zasadil hostům druhý úder ve 45.min Marcel Baran 2:0

Domácí si zkusili ve druhém poločase jisté prvky do dalších zápasů

Domácí měli i druhý poločas pochopitelně územní převahu. Ale i hosté vystrčili růžky a měli dvě dobré možnosti. Jednu bohužel nedotáhli dokonce a nakonec ani nezakončili a u druhé je zastavil praporek rozhodčího, kdy by šel hostující hráč sám na brankáře, ale rozhodčí přehlédl, že vybíhal z vlastní poloviny.

A tak kdy se zápas již dohrával tak před koncem ještě navýšili skore v 82.min Tomáš Jaworek na 3:0 a v 87.min Daniel Ryba uzavřel skóre na 4:0. Domácí tak s přehledem zvítězili a naladili se, tak na čtvrteční dohrávku derby s Vojkovicema.

Tošanovice
Tomáš Sebera (trenér): ,,Zápas jednodušší, Smilovice přijely s taktikou "beton". Celé utkání jsme měli pod kontrolou, hosté nehrozili ani z brejků. Tempo utkání bylo slabší. Vlastně celé utkání jsme útočili do plné obrany... dobrý trénink na středu, kde nás čeká derby. Hráč utkání Tom Hruboň, krajní obránce, za celý zápas snad nezkazil žádný pas. Hýřil aktivitou, tak jak to kapitán má dělat.´´

SC Smilovice B
Martin Lipowczan (hráč): ,,Kluci zápas proti favoritovi odmakali, za což jim děkuji. Nemáme se za co stydět. Nejlepší hráč byl brankář Ondřej Lipowczan, který i přes zranění a bolest nastoupil k utkání a chytal s velkou jistotou.´´