20.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

,,Gorolské´´ derby vítěze nenašlo

7

Písek doma už potřeboval vyhrát, zápas ale vítěze na těžkém terénu nenašel

Písek celý poločas dominoval, přesto se šlo do šaten za stavu 2:2

Písek měl skvělý úvod do zápasu, ale stačilo to pouze na další remízu. Prvních třicet minut domácí soupeře nepustili k žádné větší šanci a dominovali na hřišti.

První branku ve 12.min připravil Jiří Sikora, kdy centrem našel před bránou dobře postaveného spoluhráče a ten se nemýlil, Jakub Malyjurek 1:0. Druhý gól putoval po trase Malyjurek - Ligocki - Swierczek, kteří sehráli akci na jeden dotek a Marek Swierczek prostrčil ulicí na Martina Puczoka a ten se nemýlil, 2:0.

Po druhém gólu domáci dominovali na hřišti, hosté měli ojedinělé šance. Přece jenom se, ale úspěchu dočkali. Když se ve 42.min po faulu na Marka Szotkowského na hranici vápna, trefil tečovanou střelou Jan Szotkowski 2:1. A za minutu bylo dokonce srovnáno. Po rohovém kopu přeletěl míč až na zadní tyč, kdy do branky dorazil míč opět Jan Szotkowski 2:2.

Nakopávaná rozdělila každému po bodu

Druhá půle moc fotbalové krásy nenabídla. Hosté byli opticky lepším týmem i když se hrála spíše nakopávaná. Hřiště dostalo v posledních dnech zabrat a tak se toho moc ani předvést nedalo. A když své šance neproměnili hosté a ani domácí po hlavičce Petra Cieslara, nebo dobře kopnuté standartce domácích, tak zápas změnu skóre již nenabídl. Oba se tak musejí spokojit s bodem.

Fotbal Písek
Jiří Sikora (hráč): ,,Prvních 30min jsme dominovali byli lepší. Mosty jen bránily poté přišlo střídání, kde se vyměnila polovina kádru a přestali jsme hrát a soupeř toho využil a dal 2 góly do šatny. 2.poločas to bylo na horu a dolů taková nakopávaná.´´

TJ Sokol Mosty u Jablunkova
Přemysl Szlaur (trenér): ,,Hrál se celkově pomalý fotbal bez náboje z obou stran. První poločas vyrovnaný, terén byl těžký a míč hodně skákal. Kluky musím pochválit, že za stavu 2:0 pro domácí nic nezabalili a dokázali jsme ještě vyrovnat. Druhý poločas byl celkově v naši režii a Písek jsme do ničeho nepustili, bohužel se nám nepodařili zápas otočit. Náš nejlepší hráč Přemysl Zbončák, který kluky hecoval, byl aktivní a z přímého kopu snižoval na 2:1.´´

J. Twardzik [-] - D. Galia [-] , J. Malyjurek [-] , M. Świerczek [-] , J. Ligocki [-] , T. Pyszko [-] , J. Sikora [-] , R. Bojko [-] , M. Puczok [-] , F. Turoň [-] , D. Kluz [-]

J. Kotek [-] - P. Šafařík [-] , A. Puczok [-] , P. Kufa [-] , O. Jochymek [-] , P. Zbončák [-] , M. Bednár [-] , J. Szotkowski [-] , D. Frola [-] , M. Szotkowski [-] , F. Žídek [-]

Hráči zápasu: P. Zbončák .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: NĚMEC Petr - KIELAR Jakub, BARTEK Libor.