20.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

Janovice trápila koncovka, ale zápas dovedly do vítězného konce

53. M. Olbert - 15. V. Hroch , 69. J. Holiš
7

Janovice byly favoritem utkání, ale málem doplatily na špatnou koncovku

První poločas díky Překlasovi jen 0:1

Janovice byly jasným favoriem toho utkání. Domácí Hukvaldy se celou sezónu trápí a nemohou se dát dokupy v nejsilnější sestavě. A od první minuty bylo jasné kdo je na hřišti favoritem. Hosté byli svižnější, rychlejší a fotbalovější. Domácím, ale nejde upřít snaha a bojovnost.

Hosté dali šťastnou branku v 15.min, kterou vstřelil Václav Hroch 0:1. Poté mohli domácí děkovat domácímu brankáři,že na tabuli svítil výsledek v poločase jen 0:1. Radek Překlasa pochytal minimálně 4 tutové šance a další nebezpečné příležitosti zneškodnil.

Zahazování šancí hostů pokračovalo, málem přišli o body

Druhý poločas byl stejný jako první. Domácí byli odměněni trpělivou hrou a svou bojovností, když v 53.min vyrovnal po rohovém kopu Michal Olbert 1:1. Hosté zvýšli tlak a šancí přibívalo. Domácí, ale také mohli zápas otočit, když dvakrát utekli hostující obraně, ovšem bez úspěchu. No a tak z jedné z mnohá šancí hosty vysvobodil v 69.min Jiří Holiš 1:2 a ukázal tak i další zápas, že je důležitou postavou hostů.

TJ Sokol Hukvaldy
Petr Žáček (vedoucí): ,,Škoda našich 2 velkých příležitostí za stavu 1:1, bod by byl skvělý s takovým těžkým soupeřem. Janovice byly, ale lepší a fotbalovější, ovšem zahodili spoustu šancí. Dnes nám chyběl do útoku zabiják, který by takový zápas rozhodl v náš prospěch. Škoda, že se pořád nemůže sejít v silnější sestavě a muž zápasu Radek Překlasa, držel nás celý zápas, pochytal spoustu šancí hostů, škoda že to nestačilo alespoň na bod.´´

R. Překlasa [-] - L. Klučka [-] - L. Smolík [-] - L. Jiřík [-] - J. Chamrad [-] , V. Vašenda [-] , V. Lukaštík [-] , L. Vrtný [-] , R. Weber [-] , D. Hora [-] , M. Olbert [-]