19.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

Nošovice na jaře poprvé vyhrály, spasil je Bakota

9

V poločase nerozhodně 1:1

Nošovice na jaře konečně vyhrály. V přestřelce doma udolaly Smilovice 4:3, gólem v poslední minutě, který dal Filip Bakota. Hosté tak nenavázali na dva překvapivé výsledky a Jánošíci tak ztratili v Nošovicích další body.

Zápas byl vyrovnaný od samého začátku a hra se přelévala z jedne strany na druhou. První slovo si vzali hosté, kde po pěkné akci skórovali a otevřeli ve 25.min, tak gólové hody. Autor branky Nikolas Stroka 0:1. Šance měli do poločasu, jak hosté tak domácí a těm se podařilo do poločasu ve 41.min díky ,,Skotymu´´ Zdeněk Skotnica vyrovnat 1:1

Domácí měli větší vůli po vítězství

Ve druhém poločase domácí byli o něco lepším týmem. Drželi častěji míč na svých kopačkách a to vedlo k úspěchu domácím. Když v 53.min poslal domácí do vedení Michal Čevený krásnou střelou do šibenice z přímého kopu 2:1. Po deseti minutách bylo znovu srovnáno, když střelu z dálky domácí brankář Robin Koláček vyrazil přímo na dobihájícího útočnika hostů a Jiří Kroužek se nemýlil 2:2.

To domácí nemuselo dlouho mrzet.  Ti si své vedení vzali exkluzivně za 2 min zpět. Další výstavavní střelou z dálky do šibenice posílá domácí Přemysl Bednárek znovu do vedení 3:2. Hosté ovšem nesložili zbraně a podařilo se jim po 3 v zápase vyrovnat. V 80.min po neštastném odrazu míče do protipohybu brankáře, vyrovnáná znovu Jiří Kroužek 3:3.

No a když už se v utkání schylovalo k závěru a vypadalo, že se body budou dělit, tak domácí ukázali přece jenom větší vůli po vítězství. V poslední minutě nakopnutou standartkou na zadní tyč našel Račev nabíhajícího Kulhánka, který vysokým míčem poslal balón na druhou stranu branky. Tam stál zcela osamocený Filip Bakota, který již měl jednoduchou práci dát vítěznou branku na 4:3 a Nošovice tak na jaře poprve vyhrály. Jánošíci ze Smilovic, tak odešli tentokrát z prázdnou.

SK Nošovice-Lhoty
Robin Koláček (hráč): ,,Jsem rád, že jsme konečně vyhráli a doufám že nás tato výhra nakopne ještě k lepším výkonům. Tým na hřišti odvedl skvělou práci a od začátku šlo vidět, že chceme dneska výhru urvat na svou stranu. Nejlepší hráč od nás Max Kulhánek. Z pozice pravého beka, skvěle doplňoval naše útočné akce a také si plnil výborně své povinnosti v obraně.´´

SC Smilovice B
Martin Lipowczan (hráč): ,,Bohužel za poslední dva zápasy máme 8 obdržených gólů, což je moc. Buď necháme soupeře jednoduše vyjet z kraje hřiště na osu hřiště a svůj individuální průnik gólově zakončit nebo nám vymete pavučiny ze střední vzdálenosti. V příštím zápase musíme zmobilizovat síly a porvat se s přímým konkurentem v tabulce o 3 důležité body.´´

R. Koláček [-] - Z. Skotnica [-] , F. Bakota [-] , L. Krella [-] , M. Červený [-] , V. Maťaťa [-] , M. Dyba [-] , P. Bednárek [-] , T. Kendzior [-] , P. Skalický [-] , M. Kulhánek [-]

R. Galacz [-] - M. Sikora [-] , V. Borgosz [-] , J. Lipowczan [-] , J. Štvrtňa [-] , J. Kroužek [-] , L. Uhlář [-] , N. Sroka [-] , M. Lipowczan [-] , D. Gerlich [-] , T. Košút [-]

ŽK: 81. T. Račev , 84. L. Krella - 34. J. Kroužek , 86. Z. Minář .
Hráči zápasu: M. Kulhánek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: MALINOVSKÝ Jiří - NĚMEC Petr, ŠIGUT Pavel.