18.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

,,Starý´´ lišák zařídil domácím bod, když fotbal miluješ není co řešit

79. M. Genčur (p.) , 88. V. Vašenda - 17. M. Świerczek , 26. M. Puczok
6

Hukvaldy na jaře tápou,ale alespoň bod jim zařídil ,,starý´´ lišák krásnou rybičkou

Hosté byli od začátku aktivnější

Domácím vstup na jaro zatím nevychází podle představ a spíše se na jaro hledají jak herně tak výsledkově. Hosté promrhali již druhý zápas, kde byli lepší ale o body se sami připravili. Na Hukvladech jak je již zvykem, bylo skvěle připravené hřiště. První poločas byl v jasné režii aktivnějšího Písku. A první poločas měli dostatek šancí na to vsřelit víc než 2 branky.       Ovšem branky dali hosté jako z učebnice. První gól padnul v 17.min, kdy z 25metrů nádherně trefil šibenici Marek Swierczek 0:1. Hosté zcela ovládali dění na hřišti a zanedlouho přidali druhou branku,když ve 26.min po trase Michalík, Swierczek, Puczok , a poslední jmenovaný zakončuje pohlednou akci do prázdne branky 0:2.

,,starý´´ lišák domácím zachránil alespoň bod

Druhý poločas začal, tak jak skončil první a to převahou a šancemi Písku. A hosté zahazovali jednu šanci za druhou. Nejprve spálil velkou šanci nejmladší člen týmu Szymon Michalík a o pár minut i jeho bratr Daniel Michalík. Další skvělý zákrok si domácí gólman připsal při střele kapitána Kluze.     Liška jedna chytračka přelstila však panáčka, staré to rčení, který tento zápas zcela vystihuje. Písek utkání mohl rozhodnout daleko dříve a odvést si pohodlné vítězství. Jenže v 79.min z penalty domácí snížili. Martin Genčur se nemýlil a snížil na 1:2. Hosté byli tak rozčarování, že místo toho, aby zápas rozhodli, tak se strachovali o výsledek. Od domácích to byla v 80.min první střela na branku. No a domácí posilnění gólem, vrhli veškeré své síli do útoku. A v závěru utkání domácím alespoň bod zachránil ,,starý´´lišák. Kde po centru v 88.min na zadní tyč skočil nejstarší hráč na hřišti Václav Vašenda "rybičku" a hlavou zařídil vyrovnání 2:2.

TJ Sokol Hukvaldy
Petr Žáček (vedoucí): ,,Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jasně lepší Písek, ale ve druhém jsme dominovali my. K průběhu zápasu, zasloužená remíza. Vyzdvihnul bych Václava Vašendu ve svých 55 letech odehrál celý zápas a ještě dal branku, mnozí by si měli brát příklad.´´

Fotbal Písek
Jiří Sikora (hráč): ,,Celý zápas jsme byli lepší, ale takový je fotbal. Měli jsme šance po celý zápas. Domácí měli penaltu, která ani nebyla a to je nakoplo. Na konci zápasu byli rozhodčí proti nám a z ničeho vyrovnali. Hráč utkání náš Martin Puczok. Střeďák, kterému nechyběla bojovnost, důraz a byl všude kde mněl být.´´

R. Překlasa [-] - L. Klučka [-] , J. Smolík [-] - L. Smolík [-] - L. Jiřík [-] - D. Hora [-] , V. Lukaštík [-] , M. Genčur [-] , J. Chamrad [-] , J. Pavelka [-] , O. Sasín [-]

J. Twardzik [-] - D. Galia [-] , M. Kapsia [-] , M. Świerczek [-] , J. Ligocki [-] , T. Pyszko [-] , J. Sikora [-] , D. Michalík [-] , M. Puczok [-] , F. Turoň [-] , D. Kluz [-]

ŽK: 10. L. Smolík , 50. L. Jiřík - 12. M. Puczok .
Hráči zápasu: M. Puczok .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: POLEDNÍK Radek - POKORNÝ Tomáš, NĚMEC Petr.