17.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

Domácím se zužuje náskok, který si na podzim nahráli

5

Po podzimu to vypadalo na ,,dohrávání´´ soutěže. Nebory byly na podzim ze všech 15 zápasů 100%, ale na jaře ze dvou zápasů uhrály jen 1bod. Domácím se tak, zužuje náskok, který si na podzim nahráli

Domácí dostala do kolen vyrovnávací branka

Souboj prvního s posledním v tabulce, nejlepšího útoku a nejhoršího útoku a také nejlepší obrany . Prvních asi 20 minut se nic moc na hřišti nestalo. Nebory měly samozřejmě územní převahu, ale jen po pokutové území. A tak zahrozili jako první hosté po ojedinělém brejku, který byl nebezpečný, z boku byl sám před brankářem T. Kowalczyk, ale domácí brankář ho vychytal a k dorážce už se hosté nedostali.

Až po 20 minutách Nebory začaly být nebezpečnější i v pokutovém území a po přihrávce za obranu měly velkou šanci, kterou zneškodnil R. Galacz, ale na následnou dorážku už byl krátký a ve 30.min dostal domácí do vedení Martin Konečný 1:0. Na vyrovnání se, ale nemuselo dlouho čekat. D. Balvar přiťukl míč během rozehrávky po obdrženém gólu ve středovém kruhu D. Gerlichovi a ten střelou z poloviny hřiště nachytal brankáře domácích na hruškách 31.min 1:1. Domácí zůstali po obdrženém gólu jako opařeni a herně jim to nešlo. Ačkoliv nějakou tu šanci si do konce poločasu ještě vytvořili. Hosté pozorně bránili s cílem co nejvíce zahustit střed hřiště. Poločas tak skončil 1:1.

Druhý poločas byli domácí rozhodně lepší, ale chyběla jim větší přesnost a klid v zakončení

Do druhého poločasu naskočili domácí s velkou motivací vstřelit druhý gól. Centry létaly do pokutového území z obou stran, ale hostující obrana buď odvrátila míč do bezpečí nebo je podržel skvělý brankář. Postupem času domácí znervózněli a sami se často ochuzovali o šance nevynucenými nepřesnostmi. Hosté hrozili minimálně a vše vsadili na obranu. Domácí měli rozhodně po celý zápas herní převahu, více šancí, ale chyběla jim přesnost u přihrávek ve finální fázi nebo lepší zakončení.

Domácí ze sebe vyždímali vše, ale pro čtyřicet přihlížejících diváků, je ztráta dvou bodů zklamání.

Hodnocení jednoho z hráčů hostů:,,Já jsem proti nim na podzim nehrál, ale co jsem je viděl, tak mi přišli na podzim dravější, dneska nic moc, bez šťávy.´´

Zajímavosti z utkání. Hosté přijeli bez hráčů z A-týmu. Na straně domácích nastoupil bývalý hráč Dominik Walach, který stál na opačné barikádě ještě na podzim. A dále za Nebory hrál i Šimon Grochal, který šel ze Smilovic do Nebor přes Hnojník.

TJ Nebory
Václav Rufer (předseda): ,,Ztratili jsme další zbytečné body. Nemohu však říct, že by naši hráči podcenili soupeře, ale tak to bývá, dřeš celé utkání, zahazuješ šance jako na běžícím páse, soupeř vstřelí šťastnou branku, chybí pověstné sportovní štěstí a je zaděláno na problém. Věřím, že náš kolektiv je dostatečně psychicky silný, abychom již v příštím kole začali vyhrávat a znova se dostali do herní pohody. Chci poblahopřát hostům za předvedený bojovný výkon. Jak se říká brankář si může dovolit jednu chybu, ale hráči musí vsítit branky dvě, aby se vyhrálo.´´

SC Smilovice B
Martin Lipowczan (hráč): ,,Domácí měli obrovskou herní převahu. Drželi míč, vytvořili si nějaké šance, které pochytal náš brankář nebo dobře postavené tyče. My jsme z minima vytěžili zlatý bod. Musím své spoluhráče pochválit za zvládnutou taktiku a neskutečnou bojovnost. Nebylo jednoduché běhat většinu zápasu bez míče, ale myslím si, že za tohle jsme si ten bod zasloužili. Upřímně, dneska to byl beton za který by se nemuseli stydět ani kluci z Prešova. Do dalších zápasů potřebujeme zlepšit přechodovou fázi a hru na soupeřově polovině. Nejlepším hráčem utkání byl jednoznačně náš brankář Roman Galacz.´´

TJ Nebory
B. Kreželok [-] - D. Misiorz [-] - R. Mendrok [-] , M. Konečný [-] , J. Chlebek [-] , M. Godfryd [-] , T. Faruga [-] , J. Kreželok [-] , A. Sikora [-] , J. Zogata [-] , A. Rufer [-]

R. Galacz [-] - Z. Minář [-] , R. Klimek [-] , T. Zuczek [-] , L. Uhlář [-] , J. Lipowczan [-] , D. Balvar [-] , M. Lipowczan [-] , T. Kowalczyk [-] , D. Gerlich [-] , T. Košút [-]

ŽK: 40. M. Godfryd , 58. R. Mendrok , 75. A. Sikora .
Hráči zápasu: T. Faruga - R. Galacz .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PODAŘIL Michal - ŠIGUT Pavel, VYBÍRAL Samuel Elisha.