17.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

Červeňák režíroval výhru Janovic

5

Červeňák režíroval výhru domácích Janovic a ti jsou tak na jaře zatím 100% se skórem 11:0

Domácí měli dobrý vstup, hosté nedali penaltu

Janovice byly v tomto zápasem favoritem. Po dobrém vstupu dostal domácí do vedení Jiří Červeňák, který zužitkoval dlouhý balón za obranu, kde po chybě hostující obrany, tak nejlepší střelec domácích otevírá skóre zápasu 1:0. V zápětí mohlo být vyrovnáno, ale hosté nařízenou penaltu neproměnili. Hosté měli dokonce poločasu více šancí jak domácí,ale bez úspěchu. Do kabin se, tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Výsledek je pro Milíkov krutý

Do druhé půle šli hosté s defenzivnější taktikou a hrou na brejky. Dlouho drželi příznivý vývoj utkání a domácí nemohli najít recept na dobře organizovanou hru hostů. O osudu utkání, tak rozhodla standartní situace v 58.min, kde dostal domácí do klidu Lukáš Karásek 2:0.

Hosté hru více otevřeli a to byla voda na mlýn domácím, kteří mají ve svých řadách rychlé křídla. Díky tomu, tak domácí 2x utekli do většího předčíslení. V prvním případě v 77.min ukázal Jiří Červeňák, že je nejen střelcem, ale umí najít i svého spoluhráče a daroval, tak branku krásnou přihrávkou do prázdné branky Karáskovi 3:0. No a skóre ukončil na 4:0 nejlepší hráč utkání, který zápas otevřel brankou i uzavřel. Po rychlé akci si udělal Jiří Červeňák prostor z poza šestnáctky a krásně zavěsil na zadní tyč. Pro hosty za průběh utkání je to krutý výsledek, ale bez gólu se nevyhrává.

TJ Janovice
Jan Talaš (hráč): ,,Potvrdili jsme roli favorita, ale krutý výsledek pro Milíkov. Kdyby hosté dali penaltu, kdo ví jak by to vypadalo. Dnešním rozdílovým hráčem byl Faty (Jiří Červeňák). 2 branky dal a na jednu nahrál. Jednoznačně hráč zápasu. Za hosty se mi líbil hráč s číslem 9, šikovný mladý kluk´´

TJ Milíkov
Ondřej Mato (hráč): ,,První poločas byl vyrovnaný, škoda neproměněné penalty. I tak jsme měli dost šancí, ovšem bez úspěchu. Sráží nás individuální chyby. Druhý poločas jsme chtěli hrát více ze zadu a hrát na brejky. Domácí, ale dali na 2:0 ze standartky a museli jsme hru otevřít. Poté domácí 2x využili rychlého přečíslení a bylo hotovo. Hráčem zápasu určitě domácí Jiří Červeňák a u nás bych chtěl vyzdvihnout dorostence Vojtěcha Petra, jezdil dobře.´´