23.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Veselí vysokým rozdílem přehrálo Nikolčice

3

Až nečekaným výsledkem skončilo utkání mezi zachraňujícím se Veselí a Nikolčicemi.

Dobrá obrana nedovolila hostům ohrozit branku

Nikolčice byli od začátku zápasu fotbalovějším týmem. Hrály častěji na míči a předváděli dobrou kombinační hru.

Proti tomu Veselí dobře bránilo a hrozilo z brejkových situací. Ve velké šanci se v 18. minutě objevil Jakub Kosíř a hned z toho byl gól 1:0.

Hosté hrozili i ze standartních situací, ale ty nevycházely podle představ. Další gól padl v 28. minutě a znovu se prosadili domácí - David Suttner 2:0.

Golém do šatny srazil hráče hostů druhým gólem Suttner a zvýšil na 3:0, míč si krásně navedl na levou nohu a přesně zamířil k tyči.

Takticky skvělý výkon domácích přinesl úspěch

Hráči Nikolčic evidentně chtěli s výsledkem něco udělat, ale jejich snaha ztroskotala na dobré obraně domácího týmu. Domácí zůstali i nadále věrni své taktice a vyplatilo se.

Do otevřené obrany hostů se dařilo podnikat nebezpečné protiútoky, které nakonec znamenaly další góly v soupeřově síti.

V 68. minutě se trefil Břečka a definitivně pohřbil alespoň malé naděje hostů na body. Konečnou podobu výsledku pak v 74. minutě dal David Doležel, který svým gólem upravil na konečných 5:0

FC Veselí nad Moravou
Trenér Dekař: Soupeř hrál dobře na balonu a byl fotbalovější. Hráli jsme na brejky, které nám vycházeli. Poločas 3:0 a v druhém poločase už jsme to takticky uhráli.

I. Dančík [-] - R. Zálešák [-] , E. Nekarda [-] , D. Suchánek [-] , M. Břečka [-] , R. Nekarda [-] (81. D. Martin [-] ) , D. Šagát [-] , J. Kosíř [-] , D. Suttner [-] , J. Symerský [-] , D. Doležel [-] (81. Š. Kosíř [-] )