--

--

Frýdek - Místek podruhé v řadě bere tři body

8

Poslední březnový víkend přinesl zápasy už 21. kola MSFL a v jednom ze zápasů se utkal Frýdek-Místek s Hranicemi.

Poločas bez branek

V sedmé minutě se snažil překvapit střelou z dálky hosty domácí Dominik Konečný, ale jeho dalekonosný pokus mířil vedle.

Ve dvacáté minutě musel zasahovat domácí Michael Gergela, když pokus Adama Dittmera letěl přes zeď k bližší tyči.

První poločas celkově mnoho fotbalové krásy nenabídl a do šaten se šlo ze bezbrankového stavu.

Domácí berou tři body

Druhá část utkání začala ve zcela jiném tempu.

Okolo 54. minuty začaly domácí soupeři zatápět, ale několik centrů a následná hlavička Patrika Rubého úvodní branku nepřinesla.

V 65. minutě získali Frýdeckomístečtí standardní situaci okolo středu hrací plochy, kdy Patrik Rubý využil nepozornosti hranické defenzívy a  rozehrál na sbíhajícího Tomáše Hykela, jenž přeloboval gólmana - 1:0.

O dvě minuty později odcentroval z pravé strany vápna Teodor Janjuš a hlavička Dominika Konečného skončila u vzdálenější pravé tyče - 2:0.

Zaskočené Hranice se snažily o rychlou odpověď, ale nedokázaly si vytvořit nic nebezpečného.

Frýdek-Místek zvítězil 2:0 a podruhé v řadě bere tři body, které jej posouvají za prozatímní devátou příčku.

MFK Frýdek-Místek
Robert Pištěk - trenér: Veledůležitý zápas s Hranicemi jsme zvládli, jsem za to strašně rád. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První část jsme nezačali vůbec špatně a hráli jsme kombinačně, ale po nějakém čase jsme se dostali do útlumu, tak jako proti Vrchovině. Soupeř převzal iniciativu, vytvořil si několik standardek, rohů, které jsme ale zpacifikovali a hosté se nedostali do žádné stoprocentní šance. Po neoptimálním prvním poločase byl v kabině trochu průvan, kde jsme říkali, že musíme hrát aktivněji a jsem rád, že si to kluci vzali k srdci. Druhý poločas už byl o poznání někde jinde. Kombinovali jsme, drželi se na polovině soupeře. Posléze Rubý skvělou přihrávkou našel Hykela, který přeloboval gólmana a po úniku Janjuše zakončil hlavou Kony. Tři body tak zůstaly doma a to s čistým kontem, což je velmi důležité. V tabulce to nyní vypadá o něco lépe, ale ty bodové rozdíly jsou minimální, takže se musíme koncentrovat na další těžký duel na půdě rezervy Slovácka

M. Gergela [-] - P. Rubý [-] (91. T. Kohut [-] ) , T. Hykel [-] , R. Coufal [-] , M. Obuch [-] , D. Konečný [-] (86. J. Nevřela [-] ) , T. Barkov [-] (46. P. Střelec [-] ) , T. Janjuš [-] , M. Kostka [-] , M. Velner [-] , J. Massaniec [-]