13.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2015-2016

--

Horní Počaply slaví své první vítězství

13. S. Grohman , 18. P. Dohnal , 36. B. Fikart , 42. F. Rosa , 45. R. Toman , 71. P. Dohnal , 80. M. Hanuš - 79. T. Dinka
0

První výhru na své konto připisují fotbalisté Horních Počapel, kteří dokázali svého soupeře v boji o záchranu z Veltrus rozstřílet v poměru 7:1.

Rozhodnuto hned v úvodu

Horní Počaply na svého soupeře v boji o záchranu vyrukovali s nesmírně zkušenou obranou - posuďte sami: Sukup (30), Kabát (42), Rosa (40), Vrňák (36). Naopak hosté, jak už tak bývá při jejich venkovních zápasech zvykem, vyrazili do boje pouze s jedenáctkou hráčů a jejich naděje už před utkáním nevypadaly valně. To se také prokázalo přímo na hřišti, kde bylo od úvodního hvizdu sudího Stibůrka pouze jedno družstvo. Domácí se do svého soupeře zakousli a gólové úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat - jako první se prosadil ve 13. minutě Grohman a o 5 minut později ho napodobil zkušený útočník Dohnal. Poté se brankostroj na několik minut zastavil, ale od 36. minuty se prosadili v dresu domácích další tři střelci a skóre tak narostlo do hrozivé výše 5:0 už do poločasu.

Utkání se v klidu dohrává

Jasný průběh zápasu nepřipustil žádné zbytečné emoce a ve druhém poločase se zápas z obou stran v klidu dohrával. Domácí vstřelili další dvě branky a kapitán Dohnal ještě neproměnil pokutový kop. I hosté zaznamenali alespoň čestný úspěch, když se za stavu 6:0 prosadil Dinka. Více toho už ale Veltrusy nezvládly, a tak mohou Horní Počaply konečně slavit první výhru po postupu do okresního přeboru. Už v příštím kole je ale čeká další existenční zápas na půdě Kralup, ve kterém půjde o hodně. Veltrusy působí poměrně odevzdaným dojmem, ale nějaké body už nasbíraly a o další přírůstek se určitě budou snažit v příštím kole. Jejich situace ale bude velmi obtížná, jelikož jedou opět ven, a to navíc na půdu těžkého soupeře z Libiše. Přejeme oběma celkům hodně štěstí v boji o záchranu v soutěži.

TJ Sokol Horní Počaply
Lukáš Rejman - hráč: Zejména v první půli jsme hráli výborně a vytvářeli si spoustu šancí. Druhá půle už se pouze dohrávala. Jestli jsme se zvedli ukáže až další kolo v Kralupech, odkud - pokud chceme pomýšlet na záchranu - musíme přivézt nějaké body. Nejlépe tři a musíme zkusit aspoň o bod obrat rozjetou Pšovku v posledním kole, což ale bude nejspíš velký oříšek...

- L. Sukup [-] , O. Kabát [-] (57. V. Jung [-] ) , F. Rosa [-] , J. Vrňák [-] - S. Grohman [-] , B. Fikart [-] , J. Žídek [-] , R. Toman [-] - P. Dohnal [-] , M. Hanuš [-] (83. J. Plíhal [-] ) , P. Bánovčin [-]

AFK Veltrusy
M. Nádeník [-] - T. Dinka [-] , P. Garbier [-] , M. Melišík [-] , P. Firoň [-] , F. Hofman [-] , J. Lange [-] , J. Bittner [-] , J. Prantl [-] , L. Balzer [-] , T. Podskalský [-]

ŽK: 84. S. Grohman .
Místo: Horní Počaply. Počet diváků: 40. Rozhodčí: STIBŮREK Petr - EDER Oldřich, ŠTOLBA Martin.