8.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Další vítězství Pěnčína řídil dvougólový Vébr.

5

Domácí Pěnčín, bojující o postup, přivítal doma Stráž pod Ralskem, která má za sebou vydařený start do soutěže. Stráž sice přijela bez několika členů základní sestavy, ale šanci na body nezahazovala.

Pohledný fotbal z obou stran. Góly padaly jen na jedné.

Již v 6. minutě poslal domácí do vedení Vébr střelou z úhlu, hosté se však dokázali herně srovnat a hrálo se pohledné utkání. Efektivnější však byli domácí a ve 25. minutě Vébr přidal druhý gól. Šance hostů zůstaly nevyužity a ani domácí toho více v prvním poločase nepředvedli.

Pěnčín navýšil vedení. Výstavní trefou se blýskl Ráček.

Do druhé půle vstoupil aktivněji Pěnčín a brankář Ritmajer musel hasit několik nebezpečných situací před vlastní brankou. Po několika šancích se hra znovu vyrovnala a příliš šancí k vidění nebylo. V 67. minutě změnil vývoj zápasu Ráček, když napřáhl z 25 metrů a necyhytatelnou střelou upravil na 3:0. To domácí nakoplo a kontrolovali hru s pohodlným náskokem. V 83. minutě přišlo varování v podobě rychlého brejku, který zakončil Müller. Vývoj zápasu už se však nezměil a v 90. minutě stanovil konečný výsledek Maryško hlavou po rohovém kopu - 4:1.

FK Stráž pod Ralskem
Karel Knejzlík, trenér hostů:: ,Další zápas venku a tradičně další rébus při skládání sestavy.Řada absencí dala příležitost i hráčům s menším zápasovým vytížením a pro některé i na netradičních postech.Nutno uznat, že si vše nečekaně dobře sedlo a v Pěnčíně, i přes zaslouženou prohru 4:1, jsme odehráli povedený zápas."