13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Lískovec po nejlepším výkonu v sezóně uštědřil Dětmarovicím tvrdý debakl

13

Beznadějně poslední Dětmarovice mají na sklonku podzimní části o čem přemýšlet. Na nejbližší soupeře ztrácí propastných 9 bodů. Před Lískovcem stál tedy nejsnazší soupeř, na kterém si mohli vylepšit skóre. To jakým stylem se nakonec duel vyvíjel čekal asi málokdo.

Optimismus domácím nevydržel ani půl hodiny

Utkání mezi domácími Dětmarovicemi a hostujícím Lískovcem začalo poměrně vyrovnaně. Domácí hned v úvodu zahodili dvě slibné příležitosti. Poté se probrali i hosté, které ke spanilé jízdě nastartoval už v 11.minutě zkušený kanonýr Kořínek, který otevřel skóre. Ten zužitkoval spolupráci se Soukupem, který mu míč předložil na nohu zprava a velezkušený lískovecký střelec neměl problém otevřít skóre duelu.

Na druhou branku v dětmarovické síti si diváci počkali do 27.minuty. To se prosadil po rohovém kopu svým typickým kladivem Šostý - 0:2. O pár minut později slavili hosté třetí brankový zásah. Ofenziva hostí dobře pressovala rozehrávku domácích a Lískovec zásluhou Kořínka odskočil na tříbrankový rozdíl.

Skóre se zastavilo na sedmi brankách

Po poločasové studené sprše ovšem nepřišel kýžený efekt a domácí už po deseti odehraných minutách poslal definitivně do kolen lískovecký Vojvodík. Ten se v 55.minutě ujal exekuce přímého kopu, který zakroutil přesně za záda brankáře Zavackého.

O 11 minut později byli lískovečtí opět při chuti. Několik nebezpečných střel obletovalo Zavackého bránu, a skóre se měnilo až s pokusem Brantala, který prostřelil domácího gólmana 0:5.

V 79.minutě završil Kořínek hattrick. Po krásném sólu obstřelil bezmocného Zavackého a upravil na 0:6. V závěru utkání ještě upravil skóre na 0:7 svou brankou Ursíni.

TJ Sokol Lískovec
Miroslav Poledník - trenér: Začátek utkání nám nevyšel, soupeř si vypracoval po našich chybách v obraně dobré brankové příležitosti. Postupem času jsme přebrali iniciativu a začali domácí přehrávat. Druhy poločas se odehrál prakticky na polovině soupeře.

SK Dětmarovice
L. Zavacký [-] - P. Dittrich [-] (46. M. Čempel [-] ) , E. Gorol [-] , D. Gill [-] , T. Tomeček [-] - P. Gír [-] , S. Kasander [-] (34. F. Sáňka [-] ) , M. Tkáč [-] - J. Rajnoch [-] (67. L. Kretek [-] ) , P. Zahatlan [-] , D. Stawicki [-] -

D. Hill [-] - D. Melár [-] , F. Hlavatík [-] , M. Šostý [-] , J. Ursíni [-] - J. Brantal [-] (77. L. Sutter [-] ) , D. Vojvodík [-] , J. Strouhal [-] (70. T. Pitucha [-] ) , P. Vokoun [-] (77. J. Hél [-] ) - K. Kořínek [-] , P. Soukup [-] (61. D. Kaloč [-] ) -

ŽK: 25. P. Zahatlan - 49. F. Hlavatík .
Místo: Dětmarovice. Počet diváků: 75. Rozhodčí: Karas Michal  - JURAJDOVÁ Lenka, BYSTROŇOVÁ Eleanor.