11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2022-2023

52. L. Slavíček , 72. J. Chytrý , 76. M. Šmída (p.) - 39. M. Homola
27

V krajském přeboru mužů se ve Vrchovina aréně přestavil poslední tým tabulky FC Náměšť n/O. - Vícenice. Za velmi dušičkového počasí se na trávníku nehrál moc líbivý fotbal

Náměšť překvapila

Utkání s posledním celkem KP mělo mít hladký průběh, ale opak byl pravdou. Hosté se prezentovali solidní hrou. Domácí tým byl sice aktivní, ale utápěl se v nepřesnostech, a když se dostal do vápna, byl na místě brankář Pěnčík. Do přestávky se domácím neodcházelo do kabin vůbec v pohodě, protože po rohu se do šibenice přesně trefil Homola - 0:1.

Vrchovina vyrovnala a přidala další dvě branky, Náměšti chybělo štěstí

Druhá půle začala pro Vrchovinu dobře, rychle se podařilo střídajícímu Slavíčkovi po standardce vyrovnat, když prodloužení od Šmídy na malém vápně doklepl do prázdné svatyně - 1:1. Jenže hra stále skřípala. Hosté se statečně bránili. K otočce zavelel až šťastným gólem Chytrý, po odraženém míči - 2:1. A po čtyřech minutách Šmída proměnil pokutový kop za stažení Slavíčka - 3:1. Hosté se však vůbec nestresovali. V závěru měli hned dvě příležitosti k vyrovnání, ale chybělo jim potřebné štěstíčko.

Za report ze zápasu děkujeme Romanu Wolkerovi!

SFK Nové Město na Moravě B
Ondřej Poul, trenér: "Před týdnem v derby jsme byli tabulkově horší a mohli venku překvapit a to nám vyhovovalo. Nyní jsme naopak byli favoritem my, nicméně se nám nepodařilo se na toto přepnout v první řadě v hlavě a nehráli jsme dobře jako celek. Soupeř nás potrestal pěknou střelou z vápna po rohu po naší nedůslednosti a potvrdil poločasovy zmar. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a šli za otočením zápasu. Což se nám podařilo a o to je výhra cennější."

M. Sáblík [-] - R. Červenka [-] (46. L. Slavíček [-] ) , A. Boušek [-] (62. M. Kutra [-] ) , M. Skalník [-] , V. Dobrovolný [-] , L. Polnický [-] , M. Šmída [-] , R. Blažíček [-] , P. Blažíček [-] , J. Veselý [-] (46. V. Veselý [-] ) , J. Chytrý [-]